روزانه های سینمایی
دود سفید از دودکش طرف های اختلاف دیده شد!

دود سفید از دودکش طرف های اختلاف دیده شد!

 

اگر خدا بخواهد مشکل اختلاف کدورت بین حوزه، شهرداری و سازمان سینمایی بر سر مسئله اکران فیلم، فعلاً برطرف شده است و از دودکش طرفین اختلاف، دود سفید در حال خارج شدن است. حبیب کاوش در گفتگو با کافه سینما  ضمن تایید این خبر گفت: از فردا سینماهای شهرداری یعنی پردیس های ملت، راگا ، تماشا و.. به جمع سینماهای نمایش دهنده فیلم های عید فطر می پیوندند و شنبه جلسه دیگری داریم و به احتمل قریب به یقین شنبه سینماهای حوزه هم اکران فیلم های عید فطر را آغاز می کنند. کاوش ادامه داد: امروز جلسه خوبی داشتیم  و به نتایج خوبی رسیدیم. شکر خدا با سعه صدر و نگاه مدبرانه ای که همه طرفین از خود نشان دادند مشکلات حل شد و امیدواریم این شروع حرکت به سمت نقاط مثبت در سینما باشد.
 
کاوش ادامه داد: ما از سال ۹۰ شاهد پایان رکود سینما و اوج گیری تولید و فروش فیلم ها بودیم این روند تا اکران عید امسال ادامه داشت اما با اتفاقاتی در این اکران افتاد سینما وارد رکود عجیبی شد و برعکس قبل این بار ما به سراغ فیلم ها می رفتیم و خواهش می کردیم فیلمهایشان را اکران کنند. این رکود به تولید هم سرایت کرد. و شکر خدا این آشتی با پایان این رکود و در باشکوه ترین روزهای اکران سینماها همزمان شده است. تا کنون در اکران عید فطر دو رکورد شکسته شده اول رکورد بیشترین فروش روزانه بود که ۱۰۳ میلیون بود و با فروش کلاه قرمزی به ۱۱۷ میلیون تومان رسید و دوم اینکه تا پیش از این فروش ۵ فیلم عید فطر در کنار هم به ۱۵۰ میلیون تومان نمی رسید و اکنون فروش سه فیلم از ۱۵۰ میلیون گذشته.
 
کاوش در پایان به کافه سینما گفت: در همه دنیا سیاست در کنار سینما و سینماگران هست اما در اتفاقات اخیر سیاست داشت به سمت قربانی کردن سینما پیش می رفت و امروز همه در کنار هم تصمیم گرفتند جلوی این اتفاق را بگیرند. کد ۶۰۴

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید