روزانه های سینمایی
معشوقه بسامان شد تا باد چنین بادا

معشوقه بسامان شد تا باد چنین بادا

سینماپرس-گروه سینما/ در دیدار مهدی عظیمی میر آبادی سرپرست اداره کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای و محمدرضا فرجی مدیر شبکه نمایش خانگی با اعضای هیات مدیره اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه بر لزوم استفاده از تجربیات فی مابین ، بهره گیری از توان حداکثری علمی و عملیاتی اتحادیه و گسترش همکاری ها با سازمان سینمایی تاکید شد.

به گزارش سینماپرس به نقل از روابط عمومی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران مصطفی محمودی دبیر اتحادیه با اعلام این خبر افزود: نشست یاد شده که در محل دفتر اتحادیه برگزار شد تا حدی به برخی نگرانی های اعضای صنف خاتمه داد و زمینه را برای گسترش همکاری های طرفین فراهم ساخت.

به گفته وی در نشست مذکور موارد مهمی همچون  بررسی دلایل ریزش مخاطب در شبکه نمایش خانگی، برخی عملکردهای  ستاد حمایت و صیانت از محصولات فرهنگی و هنری، اعمال نظرهای سلیقه ای در بعضی بخش های سازمان سینمایی مرتبط با شبکه سینمای خانگی، وضعیت پخش مویرگی، دلایل عدم توسعه بازار و دستور العمل پیشنهادی ضوابط تامین فیلم های ویدئویی بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

بنا به گفته مصطفی محمودی در این نشست مهدی عظیمی میر آبادی سرپرست اداره کل ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای از تدوین دستور العمل ضوابط تامین فیلم برای شبکه سینمای خانگی توسط اتحادیه و ارائه آن به سازمان سینمایی استقبال کرد. 

مهدی عظیمی در این نشست با تاکید بر تمرکز روی اهداف دراز مدت تصریح کرد: دولت برای رسیدن شبکه سینمای خانگی برای رسیدن به نقطه ایده آل وظیفه تسهیل این امر را بر عهده دارد. همچنین بررسی نقاط ضعف و قوت، محدویدتها و فرصتها توسط اتحادیه و برگزاری مستمر نشست های ماهانه و هفتگی با وی و محمدرضا فرجی از دیگر نقاط برجسته صحبتهای مهدی عظیمی بود.

دبیر اتحادیه شرکت های ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران افزود: مهدی عظیمی ارتقای سینمای ایران به شکل عام، جلوگیری از قاچاق محصولات فرهنگی، و اعتلای سینمای خانگی را از مهمترین اهداف کاری خود و همکارانش در سازمان سینمایی کشور برشمرد و بر ارزشگذاری و درجه بندی محصولات شبکه نمایش خانگی با سه ویژگی ارزش مداری، کیفیت فنی و هنری و فروش و ارتباط با مخاطب تاکید کرد.

همچنین در این نشست محمدرضا فرجی نیز با تاکید بر استفاده از توان علمی و عملیاتی اعضای اتحادیه، خواستار گسترش تعاملات و ارتباطات طرفین شد.مصطفی محمودی با مثبت ارزیابی کردن این جلسه اظهار امیدواری کرد تا توافقات و دیدگاههای نشست مذکور هرچه سریعتر در شکل اجرایی و عملیاتی مطلوب بتواند وضعیت شبکه سینمای خانگی را بهبود بخشد. وی از درخواست اعضای هیات مدیره اتحادیه در نشست یاد شده در خصوص حضور نمایندگان اتحادیه در شوراهای مرتبط ویدئویی،  لزوم اعتماد سازی  در سازمان سینمایی نسبت به اتحادیه، بررسی زمینه های توسعه بازار، انتقال دغدغه های سازمان به اتحادیه در زمینه شبکه سینمای خانگی و رفع موارد مربوط تا حد ممکن برخی از درخواست های اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران از مدیران سازمان سینمایی کشور بود. به گفته وی قرار است این جلسات به صورت دوره ای و منظم تا رسیدن به نتایج موثر در کوتاهترین زمان ممکن تداوم یابد. کد ۷۱۹

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید