روزانه های سینمایی

چه کسی این اطلاعات غلط را به آقای رئیس داده است؟

در بین برخی از دولتمردان این عادت و رویه بد وجود داشته و دارد که در یکی دو سال اول جلوس بر صندلی وزارت و مدیریت تمام کاسه کوزه‌ها را سر مدیران قبل از خود می‌شکنند و آن‌ها را علت‌العلل مصائب عالم و آدم می‌دانند. ظاهراً این عادت به بخش‌های غیردولتی نیز سرایت کرده است و به ترویج این هنجار دامن زده است. شاهد مثالم اطلاعات غلطی است که افرادی در سازمان صداوسیما به رئیس محترم این سازمان داده‌اند تا دامن و ساحت خود را از بعضی انتقادات و شکایات پاک و مبرا سازند و با سر بالا و یک بغل پای ساده توپ را در زمین کسانی بیاندازند که تا دو سال قبل مجوز سریال‌های نمایش خانگی را می‌دادند.

داستان چیست؟

از ابتدای عرضه سریال‌های غیرتلویزیونی و یا اصطلاحاً نمایش خانگی در ۱۳ سال گذشته حدوداً ۸۰ سریال و ۲۰ برنامه رئالیتی شو تولید و پخش شده است. اینجا را داشته باشید!

آقای پیمان جبلی رئیس سازمان عریض و طویل صداوسیما در یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویی(اینجا) در پاسخ به انتقاد از بعضی محتواهایی که با مجوز و نظارت تشکیلات زیر مجموعه صداوسیما در فضای مجازی انتشار یافته‌اند، از ارقام و اعدادی سخن گفته است که نادرست و حیرت‌انگیز است. ایشان بدون ذکر منبع، فرموده‌اند هنوز ۲۵۰ مجوز صادر شده از سوی دولت قبل یعنی مرجع نظارتی پیشین روی دستشان مانده است!. به تعبیری هر چه فریاد دارید بر سر مسئولان قبلی بزنید و اینقدر این کار را ادامه دهید تا ۲۵۰ عنوان باقیمانده روزی تمام شود و هیچ اثری از آن‌ها باقی نماند.

بنده سخنگوی دولت قبلی و کنونی نیستم اما چون با طبیعت کار آشنا هستم، عرض می‌کنم جناب آقای رئیس! ۲۵۰ مجوز که سهل است اگر کسانی که این اطلاعات غلط را به شما داده‌اند، فقط پنج مجوز معتبر از مرجع قبلی را به شما و مخاطبان اعلام کنند، مستحق تشویق هستند. تصدیق می‌کنید با توجه به فرایند زمانبر و پیچیده بررسی اولیه طرح، صدور موافقت اولیه و سپس مطالعه و بررسی قسمت‌های مختلف یک سریال و سرانجام صدور مجوز ساخت، نمی‌توان در زمانی کوتاه ۲۵۰ مجوز سریال یا رئالیتی‌شو را صادر کرد خم رنگرزی که نیست! آن هم در سال پایانی کار دولت که به توصیه مدیران ارشد تا روشن شدن تکلیف مناقشه نظارت بر سریال‌های نمایش خانگی، شتابی برای صدور مجوز نبود.

چرا راه دوری برویم کار بهتر آن است دستور فرمایید کسانی که این آمار را در اختیار شما گذاشته‌اند، در اسرع وقت مستندات ادعای خود را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند و ثابت کنند با حجم زیادی از مجوزهایی روبرو هستند که اختیار قانونی لغو و تعلیق آن‌ها را ندارند. والسلام!

 

بازتاب در رسانه‌ها:
خبرآن‌لاین

عصر خبر

عصر ایران

اطلاعات

آیندنیوز

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید