روزانه های سینمایی

قیمت گذاری باید با کیفیت محصول تناسب داشته باشد

مجمع نمایندگان عمده توزیع و فروش سراسری محصولات فرهنگی و نمایش خانگی، با برگزاری همایشی در روز شنبه ۱۶ اسفندماه امسال در استان اصفهان، ضمن اعلام موجودیت خود برخی دغدغه ها، دیدگاهها و درخواست هایش را در بیانیه ای به صورت رسمی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران در این بیانیه که نسخه ای از آن به دبیرخانه اتحادیه ارسال شده بر ضرورت همبستگی صنفی، نقش موثر نمایندگان توزیع و فروش محصولات فرهنگی، حمایت از اتحادیه ویدئو رسانه ایران، لزوم نصب هولوگرام صنفی بر روی محصولات، ساماندهی توزیع و پخش محصولات، قیمت گذاری عناوین راه یافته به بازار و وظایف بخش دولتی در تقویت جایگاه نمایش خانگی تاکید شده است. در بیانیه مذکور که به امضای همه شرکت کنندگان در همایش یاد شده رسیده همچنین سه تن از فعالان عمده توزیع به عنوان نمایندگان این مجمع به منظور پیگیری مسائل مربوطه انتخاب و معرفی شده اند.

اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران با ابراز خرسندی از تشکیل چنین مجمعی، ضمن عرض تبریک به همه نمایندگان عمده توزیع و فروش محصولات فرهنگی و نمایش خانگی در سراسر کشور امید دارد تا در آینده بسیار نزدیک، شاهد گسترده شدن و انسجام بیشتر فعالیت های صنفی این زحمتکشان باشد.

متن کامل بیانیه یاد شده به این شرح است.

با نام و یاد خدا

در پی اعلام برگزاری همایش نمایندگان توزیع محصولات فرهنگی سراسر کشور که در مورخ ۱۶/۱۲/۹۳ در شهر فرهنگی اصفهان با حضور پرشور نمایندگان تشکیل شد ، پس از شور و مشورت پیرامون موضوعات مختلف شبکه نمایش خانگی ، از جمله معضلات و مشکلات این شبکه در سالهای گذشته و بررسی دغدغه های نمایندگان نسبت به آینده، تصمیماتی جهت بیرون رفت از شرایط کنونی اتخاذ گردید . لذا در همین راستا بیانیه ای به امضای کلیه نمایندگان رسید که به شرح ذیل اعلام میشود :

۱- نمایندگان به عنوان مؤثرترین عامل فروش و توزیع محصولات و عناوین فرهنگی از جایگاهی والا برخوردار بوده و در این برهه حساس ، وظیفه ی خود می دانند نقش مؤثری در رفع مشکلات شبکه ی نمایش خانگی ایفا نمایند . در همین راستا اقدام به ایجاد تشکلی مستقل و رسمی به جهت ساماندهی امور نمایندگان نمودیم که این امر را لازمه ادامه این راه می دانیم . همچنین با توجه به رایزنی های به عمل آمده ، مراتب عضویت نمایندگان را نیز در اتحادیه ی شرکتهای ویدئو رسانه ، در صورت توافق با آن اتحادیه ی محترم اعلام می نماییم و به همین منظور آقایان : منصور شفاف ، محمد نیلی و ایمان تیموری را به عنوان نمایندگان تام الاختیار معرفی می نماییم . بدیهی ست هر تصمیمی که در راستای احقاق حقوق و مطالبات نمایندگان اتخاذ گردد را تأیید نموده و اجرای هرگونه مصوبات را بر خود لازم الاجرا   می دانیم .

۲- ما نمایندگان توزیع سراسری معتقدیم شبکه نمایش خانگی در خدمت فرهنگ و هنر و سینمای ایران بوده و در کنار دست اندرکاران سینمای ایران تمام توان خود را برای تعالی این هدف به کار بسته و از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم نمود .

۳- ما معتقدیم موفقیت شبکه نمایش خانگی در گرو اتحاد و همبستگی و انسجام اعضای آن بوده و در همین راستا از هر گونه حرکتی که موجب تفرقه و از هم گسیختگی شود بیزاری می جوییم .

۴- معتقدیم موسسات ویدئو رسانه به عنوان تأمین کننده اصلی عناوین اوریجینال بایستی تقویت شوند و تعامل سازنده می تواند این مهم را محقق سازد.

۵- معتقدیم از آنجا که در مسائل کلان شبکه نیاز به همفکری و تعامل با موسسات ضروریست، اتحادیه ی شرکتهای ویدئو رسانه بهترین گزینه ارتباطی است. لذا حمایت از اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه را به عنوان مرکز پیگیری مسائل کلان شبکه، بر خود لازم می دانیم و به همین جهت با فعال نمودن کمیته های تخصصی این اتحادیه، برای رسیدن به اهداف کلان شبکه نمایش خانگی از این طریق می توان گامهای مؤثری برداشت. لذا با عضویت نمایندگان در اتحادیه شرکتها و موسسات ویدئو رسانه و حضور نمایندگان منتخب در کمیته های تخصصی و مشارکت و همفکری و در مصوبات آن کمیته ها موافقت خود را اعلام می نماییم و این اقدام را موجب تقویت آن اتحادیه محترم دانسته و از این تاریخ مصوبات و ابلاغیه های آن اتحادیه را برای تمامی دست اندرکاران شبکه ی نمایش خانگی، لازم الاجرا می دانیم .

۶-  معتقدیم مشکلات و معضلات شبکه نمایش خانگی قابل حل بوده و علاوه بر فائق آمدن بر مشکلات داخلی شبکه نمایش خانگی ، با یکپارچگی و اتحاد، حل مشکلات قانونی مانند تنظیم روابط با ادارات دولتی و دستگاه های مربوطه ، راه تعامل با آنها میسر خواهد بود .

۷- در خصوص قیمت گذاری عناوین باید اصلِ عدالت رعایت و حقوق همه کسانی که سهمی از فروش محصولات به عهده دارند می بایست رعایت شود و همچنین قیمت عناوین بایستی متناسب با کیفیت عنوان تنظیم و نرخ گذاری شود .

۸- همچنین مشکلات عدیده مانند توزیع نامنظم محصولات که بزرگترین مشکل حال حاضر بوده و موجبات زیان برای همه ی دست اندرکاران را به دنبال دارد و همچنین مباحثی مانند کپی غیرمجاز و مبارزه با این معضل و بحث هایی همچون نصب هولوگرام واحد به جهت شناسایی محصول مجاز از غیرمجاز و عدم حمایت از عناوینی مانند تله فیلم های ضعیف و یا تکرار تولید عناوین قدیمی به اسم تولیدات جدید که موجب تضعیف روحیه و دلزدگی مخاطبین شبکه نمایش خانگی را به همراه دارد، در کمیته های تخصصی آن اتحادیه ی محترم قابل پیگیری می دانیم .

                                                                  والسلام

                                                                نمایندگان توزیع محصولات نمایش خانگی ایران

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • آقای فروتن و کاربران گرامی و موسسات
    نوروز ۱۳۹۴ را بر شما و خانواده های تان تبریک عرض نموده و امیدوارم سال خوبی بر شما و خانواده تان و بخصوص شبکه مظلوم نمایش خانگی باشد…

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید