روزانه های سینمایی

روزهای بهتری در پیش است؟

در سومین دیدار اعضای هیات مدیره اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران با دکتر حجت اله ایوبی رییس سازمان سینمایی بر عزم جدی سازمان سینمایی برای حل بحران موجود شبکه نمایش خانگی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران در این دیدار که عصر روز یکشنبه هفته جاری در دفتر رییس سازمان سینمایی و با حضور حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سینمای حرفه ای و سید مصطفی ابطحی دبیر کل ستاد صیانت از محصولات سینمایی برگزار شد، دکتر حمیدرضا نوروزی رییس اتحادیه آخرین وضعیت شبکه نمایش خانگی را برای رییس سازمان سینمایی تشریح کرد. وی با ابراز خرسندی از توجه و همچنین انگیزه بالای معاون ارزشیابی و نظارت حرفه ای سازمان سینمایی در بررسی و تلاش برای حل مشکلات و بحران های موجود در شبکه نمایش خانگی، بر خی از مشکلات و بحران های فراگیر کنونی این شبکه از جمله: افزایش فعالیت کپی کاران، وضعیت هولوگرام، برخورد با برخی تخلفات، مباحث مربوط به کپی رایت فیلم های خارجی و عناوین میجر را که ناشی از بی توجهی و عدم مدیریت صحیح در بدنه اداره کل نمایش خانگی و مدیر کل مربوطه بوده و مشکلات را به صورت چشمگیری افزایش داده بر شمرد و مجددا بر اجرایی شدن طرح های پیشنهادی اتحادیه از قبیل: ساماندهی پخش، تعاونی منسجم پخش، مسائل مربوط به  VOD  فعالیت مجدد شورایعالی نمایش خانگی و مسائل حیاتی مرتبط با شبکه با هدف توسعه صنعت نمای خانگی و کمک به اقتصاد سینمای ایران تاکید کرد.

بر پایه این گزارش دکتر حجت اله ایوبی در ادامه این نشست از عزم جدی سازمان متبوعش برای حل بحران نمایش خانگی، ساماندهی برخی مسائل مورد اشاره و مبارزه با کپی سخن گفت و با اشاره به بازگشت آرامش به سینما و مسائل مختلف تولید، اکران و صنوف مرتبط، سال ۹۴ را سال نمایش خانگی نامید واظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری مثبت و گسترده سازمان سینمایی با اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران بحران فعلی کنترل شده و به حداقل رسانده شود. ایوبی همچنین با تصریح این نکته که در وضعیت فعلی شبکه سینمای خانگی قابلیت بسیار زیادی برای شکوفایی مجدد و بازگشت به دوران طلایی خود دارد و لازم است تا رشد اقتصادی این صنعت  که در جهت توسعه آن و همچنین کمک به سینمای ایران نقش اساسی دارد به طور جدی در دستور کار طرفین قرار گیرد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه شرکتهای ویدئو رسانه (سینمای خانگی) ایران می افزاید: در خلال این نشست رییس سازمان سینمایی به معاون نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه ای و همچنین دبیر کل ستاد صیانت و قائم مقام اقتصادی این سازمان ماموریت داد تا با تشکیل جلسات کارشناسی فوری و فشرده با اتحادیه ویدئو رسانه ایران اولین راهکارهای اجرایی و عملیاتی برای رسیدن به اهداف مذکور را ظرف مدت ده روز آینده به وی ارائه دهند. همچنین در این نشست به درخواست اتحادیه ویدئو رسانه ایران و موافقت حجت اله ایوبی، سید مصطفی ابطحی با هدف پیگیری نزدیکتر مسائل و مشکلات موجود شبکه نمایش خانگی، دریافت دیدگاهها و نظرات اتحادیه و ارائه آن به رییس سازمان سینمایی به عنوان نماینده و رابط سازمان سینمایی انتخاب شد.

اضافه می شود در این نشست علاوه بر دکتر ایوبی، حبیب ایل بیگی، دکتر سید مصطفی ابطحی و  صادق موسوی از سازمان سینمایی، دکتر حمیدرضا نوروزی، جواد انصاری، فرهاد رحمتی، حمیدرضا ریاحی دهکردی، مهدی زم و مصطفی محمودی  نیزاز سوی اتحادیه ویدئو رسانه ایران حضور داشتند.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید