روزانه های سینمایی
برای پیوستن به کنوانسیون برن(کپی رایت)تصمیمی نگرفته ایم

برای پیوستن به کنوانسیون برن(کپی رایت)تصمیمی نگرفته ایم

سخنگوی ارشاد طی گفتگویی با فارس درباره لایحه پیوستن به کنوانسیون برن گفت: تاکنون لایحه‌ای برای پیوستن به کنوانسیون برن و رم (کپی رایت)به مجلس داده نشده و برای پیوستن به این کنوانسیون نیز تصمیمی نگرفته‌ایم. برای حفظ منافع و مصالح شکور نظر مقامات ارشد نظام باید مدنظر قرار گیرد

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرگزاری فارس پیرامون نظارت بر شبکه نمایش خانگی گفت: امروز تعداد موسساتی که اقدام به تولید فیلم‌های خانگی کرده‌اند رو به افزایش است و جای خیلی از رسانه‌ها را پر کرده‌اند. سیاست ارشاد ارتقای کمی و کیفی حوزه شبکه نمایش خانگی است.

نوش‌‌آبادی در ادامه افزود:اما باید موسسات تولید نمایش خانگی و دیگران بدانند که باید فرایند نظارتی خود را مانند سایر فیلم‌ها طی کنند و قبل از تولید و ساخت و توزیع مجوز بگیرند زیرا بدون مجوز فردی حق ساخت و عرضه ندارد. اگر جایی افدامی شده و افرادی بدون مجوز فیلم‌هایی تولید کرده و بدون مجوز به شبکه نمایش خانگی رفته و توزیع شده تخلف است. حتی توزیع فیلم‌هایی که برای اکران مجوز می‌گیرند و به هر دلیلی مجوز اکران نمی‌گیرند بدون مجوز در شبکه خانگی تخلف است و باید مجوز دریافت کنند.

وی درباره توزیع فیلم‌ها خارجی عرضه در شبکه نمایش خانگی نیز گفت: اما برخی فیلم‌هایی که در غرب تولید شده و با فرهنگ ما ضدیت دارد توسط برخی عناصر به شکل قاچاق وارد می‌شود و در برخی موسسات غیرمجاز توزیع می‌شود که تخلف است و مقامات قضایی با آثار شبکه نمایش خانگی بدون مجوز برخورد می‌کنند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۴ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • امروز عناوین
  مجموعه اول کوچه مروارید
  شام ایرانی ( شب دوم)
  فیلم سینمایی ایرانی زن . مرد .زندگی
  تله فیلم ایرانی دل بی قرار
  فیلم سینمایی ایرانی او خوب سنگ میزند
  فیلم خارجی اکشن مرز۳۸
  انیمیشن اسکــــار۸
  انیمیشن فوتبالیستها
  انیمیشن دورا۴
  انیمیشن گارفیلد سوپر من
  مجموعه قصه و ترانه های تولی
  انیمیشن پنگوئن های ماداگاسکار۱۰

  توزیع شدند.

  منبع:سایت میعاد
  http://miadfilm.mihanblog.com/

  باتشکر
  سید مهدی سید محمدی
  تالش

  • امیرجان
   با وجود تحرک های اخیر ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز
   لاکپشت های نینجا ۲۰۱۴-هواپیماها ۲ و هابیت ۲ عرضه می شوند یا خیر؟

 • أبله در حال آخرین اقدام خود برای پخش در شبکه نمایش خانـگی در حال تدوین و اقدامات پایانی برای جای گزاری تبلیغات می باشد .

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید