روزانه های سینمایی

چراغ‌های سینما یک‌یک روشن می‌شوند

از هفته آینده اولین جلسه شورای پروانه نمایش آثار غیرسینمایی نیز در سال جدید آغاز به کار می کند تا حاصل مصوبات آن به شرکت ها و موسسات نشر اینترنتی و فیزیکی آثار سینمایی و غیرسینمایی کمک کند تا محصولات تازه تری را  بر پلتفرم ها و بر سینه دیسک و لوح فشرده دی وی دی بنشانند.

با آغاز به کار مجدد و مدیریت شده آموزشگاه‌های آزاد سینمایی و بررسی چگونگی ادامه تصویربرداری پروژه‌های سینمایی و ساخت سریال‌هایی که قسمت کمی از تصویربرداری آنها باقی مانده است، شرایط برای گرم شدن تنور فعالیت‌های سینمایی در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی به تدریج در حال آماده شدن است.

معاونت ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگویی با روزنامه هفت صبح از گفتگوی جداگانه با دست اندرکاران تولید پروژه‌های سینمایی و سریال‌های نمایش خانگی در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری سخن گفته است تا برای ادامه تصویربرداری پروژههایی که هفتاد جلسه تصویربرداری آنها انجام شده است به جمع بندی برسند.

وی در این گفتگو از سریالهای آقازاده(حامدعنقا)، سیاوش(نیمااقلیما) و قورباغه(هومن سیدی) و در بین فیلم های سینمایی از چپ راست (حامد محمدی)، شپلوتکا (حسین قناعت)،(جوجه تیغی) مستانه مهاجر و (روشن )روح الله حجازی نام برده است.

طباطبایی‌نژاد تصریح کرده است پیش نویس شرایطی که در حال تدوین است به وزیر ارشاد جهت اعلام نظر نهایی ارائه خواهد شد.

همچنین به موجب این گزارش از هفته آینده اولین جلسه شورای پروانه نمایش آثار غیرسینمایی در سال جدید آغاز به کار می‌کند تا حاصل مصوبات آن به شرکت‌ها و موسسات نشر اینترنتی و فیزیکی آثار سینمایی و غیرسینمایی کمک کند تا محصولات تازه‌تری را  بر پلتفرم‌ها و بر سینه دیسک و لوح‌فشرده دی‌وی‌دی بنشانند.

این گزارش می‌افزاید جلسات شوراهای پروانه ساخت سینمایی و غیرسینمایی تا اطلاع ثانوی تشکیل نخواهد شد  و ادامه کار شورای پروانه نمایش آثار سینمایی نیز نیز تا مشخص نشدن زمان بازگشایی سینماها موضوعیت نخواهد داشت زیرا پیش از این فیلم‌های زیادی با دریافت پروانه نمایش و سایر ترتیبات اداری در نوبت اکران قرار گرفته‌اند.

چراغ‌های سینما یک‌یک روشن می‌شوند اما هنوز زمان روشنی را نمی‌توان اعلام نمود و باید نشانه‌های روشنی از عقب‌نشینی و هزیمت ویروس مهاجم کرونا را دریافت کرد.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید