روزانه های سینمایی

پیامد نمایش یک سریال، خلوتی خیابانها و کاهش اینترنت

پیش از این در وصف سریال‌های پرمخاطب تلویزیونی گفته می‌شد که خیابان خلوت کن هستند. این شب‌ها با خلوت شدن طبیعی خیابانها به دلیل شیوع بیماری کرونا، ادعا شده است که پخش سریال پایتخت مصرف دیتای کشور را ۳۰ درصد کاهش داده‌است. به عبارتی پیامد نمایش یک سریال، خلوتی خیابانها و کاهش اینترنت بصورت توامان است.

این سخنان از سوی رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در حالی مطرح شده است که به دلیل خانه نشینی اکثر خانوارهای ایرانی، مصرف اینترنت در ۲۰ روز گذشته دوبرابر افزایش یافته است و به جز وقتی که کاربران برای جستجو در پیام‌رسان‌های اجتماعی می‌گذارند، تماشای فیلم‌وسریال در سامانه‌های ویدیوی درخواستی سیرصعودی به خود گرفته است و هر روزه عناوین تازه‌ای در آنها بارگذاری می‌شود.آخرین باری که مصرف اینترنت کشور افزایش یافته بود، همزمان با انتشار نسخه اینترنتی فیلم سینمایی مطرب در هفته گذشته بود. با بازپخش مکرر این فیلم در تلویزیون‌های ماهواره‌ای معادله به نفع آنها تغییر پیدا کرد و تماشای نسخه اینترنتی با افت روبرو شد.

این روزها در نمایش خانگی با وجود انبوهی از انیمیشن برپلتفرم‌های آنلاین که سهم عمده‌ای در پرکردن وقت کودکان‌ونوجوانان در حریم خانه دارند، ادامه پخش اینترنتی سریال‌های چهارگانه در حال پخش(دل، هم‌گناه، خوابزده و کرگدن)، سریال قهوه تلخ و چند فیلم سینمایی قدیمی از جمله مارمولک، نارونی و حریم باعث شده‌است تا بینندگان زیادی پای نمایشگرهای خانگی بنشینند.

فصل ششم سریال پایتخت از اول فروردین آغاز شده است و در نخستین قسمت آن شوخی با رئیس جمهور بازتاب گسترده‌ای داشت. در نقطه مقابل نماینده مجلسی که در سریال نقش او را سیدامیر سید زاده بازی می‌کند، مردی مبادی آداب است و شئونات را رعایت می‌کند.

در غیاب مرحوم خشایارالوند نویسنده این فصل از سریال آرش عباسی است.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید