روزانه های سینمایی

سریال‌سازان مشغول کارند

نبض ساخت سریال غیرتلویزیونی همچنان در حال تپش است و سریال سازان همدوش همتایان خود در تلویزیون، برای ساخت سریال در نمایش خانگی سخت مشغول کار هستند.

این روزها که در فضایی غیرشفاف صحبت از تغییر مرجع صدور مجوز ساخت سریال از گوشه و کنار شنیده می‌شود، نبض ساخت سریال غیرتلویزیونی همچنان در حال تپش است و سریال‌سازان همدوش همتایان خود در تلویزیون، برای ساخت سریال در نمایش خانگی سخت مشغول کار هستند.

به موجب این گزارش سریال «قورباغه»(هومن سیدی) در حال انجام آخرین مراحل فنی و آماده سازی است. تصویربرداری سریال سیاوش(نیما اقلیما) مدتی است که آغاز شده است و سریال‌های ملکه «گدایان»(حسین ‌سهیلی‌زاده)،«گیسو»(منوچهر هادی)و«خاتون»(تینا پاکروان) به پایان پیش تولید نزدیک می‌شوند.

اما جمع زیادی از نویسندگان نیز بصورت انفرادی و گروهی به دعوت تهیه‌کنندگانی که طی ماههای گذشته موفق به دریافت موافقت اصولی از سازمان امورسینمایی شده‌اند، مشغول نگارش فیلمنامه سریال‌هایشان هستند تا در موعد مقرر به تعهدشان عمل کنند و نسخه نهایی را به کارفرمایان تحویل دهند.

در بین پروژه‌هایی که موافقت اصولی برای آنها صادر شده است، پیشتر خبر روشن شدن چراغ سبز دولت برای نگارش فیلمنامه این آثار را خوانده بودیم:

سایه تابان(کاوه سجادی حسینی)، قدغن(عباس رافعی)،قبله عالم(حامدمحمدی)،جیران(حسن فتحی)،مریخی ها(پیمان‌قاسمخانی)و ناجورها(همایون اسعدیان)

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید