روزانه های سینمایی

سبقت نمایش‌خانگی از تلویزیون در دونظرسنجی-ویرایش دوم

موفقیت مدیوم نمایش خانگی در حالی به دست آمده است که تعداد سریال‌های که در طول سال از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شوند، سه تا چهار برابر سریال‌هایی است که در طول یکسال در نمایش‌خانگی توزیع و منتشر می‌شوند

در روزهای خانه‌نشینی اجباری و البته تعطیلی  سالانه جراید و نشریات، در فضای مجازی بعضی از رسانه‌ها بیکار ننشستند و با راه‌اندازی نظرسنجی‌های متعدد ضمن انتخاب و معرفی بهترین چهره‌های هنری سال و یا فیلم‌ها و سریال‌های سال ۹۸، بصورت غیرمستقیم میزان موفقیت مدیوم‌های سینما، تلویزیون و نمایش‌خانگی در معرفی ستاره‌های هنری و نیز تولید و نمایش فیلم و سریال را محک زدند.

به موجب این گزارش طی چند روز گدشته دو رسانه سینما‌دیلی و فیلم‌نیوز در چند نظرسنجی مستقل، بهترین بازیگر مرد و زن سینما، بهترین سریال و بهترین بازیگر مرد سریال را انتخاب نمودند که در این میان سریال‌های اختصاصی شبکه نمایش خانگی و بازیگران آنها جایگاه و موقعیت ویژه‌ای دارند.

نتایج  نظرسنجی‌هایی که تاکنون انجام شده است به این شرح می‌باشد:

بهترین سریال سال ۹۸:

۱.سریال هیولا و مانکن ۲۸درصد

۲.فوق لیسانسیه‌ها ۱۴درصد

۳.سال‌های دوراز خانه۸درصد

۱۲۰ هزارنفر در این نظرسنجی شرکت کرده‌بودند.

بهترین بازیگر مرد سینما:

نوید محمد زاده با بیش از ۴۰درصد آرا برای بازی در فیلم‌های متری شش و نیم و سرخپوست در صدر قرار گرفت. پیمان معادی(متری شش و نیم) با ۱۵ و پرویز پرستویی(مطرب) و هوتن شکیبا(فوق لیسانسیه‌ها) هر دو با ۱۴ درصد در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. در این نظرسنجی ۶۵هزار نفر شرکت نمودند.

بهترین بازیگر زن سینما:

پریناز ایزدیار با ۳۲درصد آرا برای بازی در فیلم‌های سرخپوست و متری شش‌ونیم

الناز شاکردوست برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد و شبنم مقدمی برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد و زهرمار در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند. در این نظرسنجی ۴۹ هزار نفر شرکت کردند.

بهترین بازیگر مرد سریال:

مهران مدیری با کسب ۲۱درصد آرا در رتبه اول و آقایان هوتن شکیبا، احمد مهرانفر برای بازی در فوق لیسانسیه و سال‌های دورازخانه دوم و سوم شدند. در این نظرسنجی ۱۱۴ هزار نفر رای دادند.

به این ترتیب و تا قبل از انتخاب و معرفی بهترین بازیگر سریال زن در سال گذشته، سبقت نمایش‌خانگی از تلویزیون در دونظرسنجی مسجل است و نمایش‌خانگی در بخش سریال، تلویزیون را به راحتی جاگذاشته است. موفقیت مدیوم نمایش خانگی در حالی به دست آمده است که تعداد سریال‌هایی که در طول سال از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش می‌شوند، سه تا چهار برابر سریال‌هایی است که در طول یکسال در نمایش‌خانگی توزیع و منتشر می‌شوند.

پ.ن: در ادامه نظرسنجی خانم شبنم‌مقدمی به خاطر بازی در سریال هیولا بهترین بزیگر سریال در سال ۹۸ و خانم‌ها مریلازارعی و نازنین‌بیاتی بازیگران مجموعه مانکن رتبه‌های دوم و سوم را بدست آوردند. در این نظرسنجی ۵۹هزار نفر شرکت کردند.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید