روزانه های سینمایی

زرنگی و مرد رندی به اسم اکران آنلاین

این حق مشتری است که بداند چرا فیلم های زیر نظر و تورنا۲ در سامانه های موجود بارگذاری نشده اند در حالیکه فروش خود را در اکران کرده اند.؟ آیا این رویه در مورد سایر فیلم ها نظیر جهان با من برقص نیز اتفاق خواهد افتاد

دیروز در میزگرد خبرانلاین که با حضور دو تن از تهیه‌کنندگان سینمای ایران برگزارشد، ضمن صورت‌بندی مجموعه مسائل موجود در اکران آنلاین، به حقوق مشتریان در شبکه نمایش خانگی نیز اشاره کردم و به این مطلب تصریح کردم که وقتی فیلم‌هایی به قدر کافی در اکران نمایش داشته‌اند و با از دست دادن سینمای سرگروه در بهترین حالت اکران آنها در سینماهای آزاد ادامه یافته است، چرا باید نمایش خانگی را دور زده و سر از اکران آنلاین درآورند.؟

نقض حقوق مشتری در این میان آن است که کاربران با خرید اشتراک سالانه یا چند ماهه سرویس‌های آنلاین در طول سال در انتظار بارگذاری فیلم‌های تازه سینمای ایران هستند و با پرهیز از دانلود حرام و حتی صرف‌نظر از نمایش ماهواره‌ای فیلم‌های ایرانی در عملی اخلاقی و کمک به سینمای ملی، چشم به تازه‌های سرویس آنلاین می‌دوزند تا فیلم مورد علاقه خود را بصورت حلال و قانونی تماشا کنند.

اما به تازگی متاسفانه بعضی از تهیه‌کنندگان سینما با زرنگی و مرد رندی به اسم اکران آنلاین، فیلم‌های خود را به اکران انلاین می‌سپارند تا مخاطبان علاوه بر هزینه اشتراک بار دیگر با پرداخت ۱۵ هزار تومان امکان تماشای فیلم مورد علاقه را در ساعات محدودی داشته باشند.

این حق مشتری است که بداند چرا فیلم‌های زیر نظر و تورنا۲ در سامانه‌های موجود بارگذاری نشده‌اند و در حالیکه فروش خود را در اکران کرده‌اند، مطابق معمول در فهرست فیلم‌های قابل تماشا در سامانه‌های آنلاین ننشسته‌اند.؟

آیا این رویه در مورد سایر فیلم‌ها نظیر جهان با من برقص نیز اتفاق خواهد افتاد زیرا شنیده‌ها حاکی از نمایش این فیلم در قالب سینما ماشین است و بعید نیست در ادامه گزینه اکران آنلاین را برگزیند.!

در اینصورت بیشترین لطمه به رابطه سامانه‌های آنلاین با مشترکان آنها می‌خورد و بعید نیست آنها بسوی مصرف غیرمجاز محصولات شبکه بروند و قید خرید اشتراک را برای همیشه بزنند.

البته مسائل و مصائب اکران آنلاین فقط در اینگونه دور زدن‌ها و مرد رندی‌ها خلاصه نمی‌شود. برای آگاهی از دیگر مسائلی که در این زمینه وجود دارد، شما را مطالعه میزگرد خبرانلاین در ساعات آینده دعوت می‌کنم.

 

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • بله کاملا با نظر شما موافقم. فیلمهای تورنادو و زیرنظر با اینکار ضربه ی مهلکی به شبکه ویدئویی میزنند. زیرا با توجه به اکران در سینما و تقاضای بازار بزودی سر از بازار قاچاق درآورده و نه تنها تماشاگری بصورت آنلاین نخواهد داشت بلکه باهاش ریزش مشترکین سرویسهای وی او دی خواهند شد

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید