روزانه های سینمایی

دل زدگی از «دل» شدت یافته است

پیش تولید سریال جدید این کارگردان بیش فعال، از مدتی قبل آغاز شده است و گرفتاری های جدید کارگردان اجازه نمی دهد تا سیر تخریبی تدوین سریال «دل» را در یکجا متوقف کند.!

اگر دو قسمت اخیر سریال «دل» را دیده باشید، منظورم قسمت‌های ۲۹ و ۳۰ است، حتما متوجه شده‌اید که بخش اعظم قسمت ۲۹ مرور گذشته البته با نماها و زوایای دوربین تازه است و هیچ اتفاق تازه‌ای در روند داستان شکل نمی‌گیرد. در قسمت ۳۰ نیز تا دقیقه ۲۰ تکرار صحنه‌های گذشته است و فقط ۳۰ دقیقه زمان مفید در آن به چشم می‌خورد. بنابراین اگر بنا بر ادغام دو قسمت اخیر بود، باز چیزی بیش از ۳۰ دقیقه دست بیننده را نمی‌گرفت و مابقی صحنه‌ها پرت و تکراری بودند.

دل زدگی از «دل» شدت یافته است و این حد از توهین به شعور مخاطب و آزاردادن او را در کمتر سریالی مشاهده کرده‌ایم. به نظر می‌رسد این رویه نادرست و برخورنده تا زمانی که «منوچهر هادی» رضایت به بستن پرونده سریال ندهد، ادامه خواهد داشت.

کمترین برخورد مرجع نظارتی این بود که اگر قدرت اعمال نظر در روند تدوین سریال را ندارد، حداقل تا مدتها از دادن پروانه ساخت جدید به کارگردان خودداری کند تا به مرور خاطره تلخ رفتاری که او با تماشاگران کرده است، از یادها برود.

افسوس که پیش تولید سریال جدید این کارگردان بیش فعال، از مدتی قبل آغاز شده است و گرفتاری‌های جدید او اجازه نمی‌دهد تا سیر تخریبی تدوین سریال «دل» را در یکجا متوقف کند.!

 

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: http://t.me/cinemadailyir

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • احسنت جناب فروتن بابت این نقد این سریال

    مدتیه رها کردم و متاسفم ک این سریال دنبال کردم وقتم تلف کردم مثال روشن اب بستن این سریاله قصه ایی ک اساسا در۱۵ قسمت جمع میشود بیخود تا ۴۰ قسمت گسترش دادن تا جیبو خالی کنن اینقدر بی داستانی و کمبود اتفاق موج میزنه ک گاهی مثل توهین ب مخاطب فرض میشود من حقیقتا نتوانستم این افت فرهنگی تحمل کنم و رهایش کردم   ولی اینجا وظیفهارشاد بنظرم در مرحله پخش سریال بالاتر میره ک نظارت کنه و کم فروشی و اب پاشی ک چ عرض کنم جیب خالی کردن مخاطب رو کنترل کنه این سازندگان ب چ حقی قصه نداشته شون رو تا ۴۰ قسمتادامه دادن این جفا در حال مخاطب رو چ گسی ماسخ میدهد  خانم یکتا ناصر در جواب جیرانی در کافه اپارات ک سوالدکرده بود چه اصراری بود این سریال ۴۰ قسمت شود گفته ابتدا سریال ۲۸ قسمت بود و و درجریان اینگه چرا۴۰ قسمت شد در جریانش نیستم  

    در پایان بگم که مختار نامه با ان عظمت و شاهکار بودنش ۴۰ قسمت سریال اب باران دل ۴۰ قسمت

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید