روزانه های سینمایی

«چهار انگشت» تا پولدارشدن

کیفیت نازل فیلم های اخیرالذکر، تغییر مسیر و سمت و سوی فعالیت های تهیه کننده فرهنگی سینمای ایران، وخامت حال سینمای دغدغه مند امروز سینمای ایران را نمودار می سازد

یک سوال چرا ایده های فیلم هایی مثل «اکسیدان» و «چهار انگشت» نتوانستند به موجی بدل‌شوند وشوری‌برانگیزند.؟ شاید به آن خاطر که بر تن ایده اولیه لباس ناموزون و بد‌فرمی پوشانده شده‌است تا با توسل به کلیشه‌های امتحان پس‌داده از جمله شوخی‌های جنسی و نمایش آنچه که در داخل مجاز نیست، خطوط قرمز دور زده‌شود و ادای دینی به ژانر سینمای آتراکسیونی شود. 

بخش زیادی از فروش نسبتا خوب«چهار انگشت» از صدقه سر قرار‌گرفتن فیلم در سبد فیلم‌های نوروزی و بازی زوج «جواد‌عزتی» و «امیر‌جعفری» است که در «اکسیدان» توانستند خاطره خوبی را برای تماشاگران رقم‌زنند و در «چهار انگشت» با پسرفتی محسوس، موفق به تکرار آن تجربه نشدند. کیفیت نازل فیلم‌های اخیرالذکر، تغییر مسیر و سمت و سو و وخامت حال سینمای دغدغه‌مند امروز سینمای‌ایران را نمودار می‌سازد که او نیز به این باور رسیده‌است که «چهار انگشت» تا پولدار شدن بیشتر فاصله نیست.!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید