روزانه های سینمایی

پخش «خواب‌زده» از شایعه تا واقعیت

اواخر هفته گذشته یکی از روزنامه ها خبر از انتشار سریال «خواب زده» از سوی اپلیکیشن«روبیکا» داده بود.

درگذشت جانکاه طراح صحنه سریال «خواب زده» در حادثه آتش سوزی که در آخرین روزهای تصویربرداری این مجموعه بوقوع پیوست، نام این سریال غیرتلویزیونی «سیروس مقدم» را که اتفاقا مدتها بود که خبری از آن به گوش نمی‌رسید، دوباره بر سر زبانها انداخت. اواخر هفته گذشته یکی از روزنامه‌ها خبر از انتشار سریال «خواب‌زده» از سوی اپلیکیشن«روبیکا» داده‌بود. تلاش‌ها برای اطمینان از صحت این خبر، با جستجو و سرکشی در وب سایت «روبیکا»شروع شد. اما جستجوها به نتیجه‌ای نرسید و خبری از نمایش سریال در سایت دیده‌نشد. در ادامه با نصب اپ فوق بر روی گوشی بازهم مطلب یا خبری که دلالت بر این واقعه مهم بکند، مشاهده نشد و در فهرست فیلم و سریال‌های بارگذاری شده این اپ، نام و اثری از تازه‌ترین سریال «سیروس مقدم» که این بار برای جایی غیر از تلویزیون ساخته شده‌است، مشاهده نشد.

اهمیت این خبر در آن بود که «خواب‌زده» در صورت پخش از اپلیکیشنی که ۳۸۰ هزار نفر عضو بیشتر ندارد، نخستین مجموعه‌ای بود که علاوه بر به تاخیر انداختن انتشار نسخه فیزیکی، هیچیک از دو برند برخط ویدیویی (نماوا و فیلیمو) را بستری برای عرضه خود قرار نداده‌بود.

به هر حال در گزاره خبری پخش «خواب زده» از شایعه تا واقعیت، چیزی که مسلم است آن است که فعلا خبری از دو سریال «خواب‌زده» و «دل» نیست و باید منتظر ماند و گوش به اطلاع رسانی شرکت‌های پخش این دو مجموعه سپرد.

فیلمنامه«خواب‌زده» را سعید نعمت الله نوشته است و الهام غفوری تهیه آن را بر عهده‌دارد. ریحانه پارسا، علیرضا شجاع نوری، پریوش نظریه، لادن مستوفی و امیر علی دانایی جمعی از بازیگران این سریال هستند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید