روزانه های سینمایی

همه کودکانه‌های شبکه نمایش خانگی

این بار نوبت به یکی از کهنه کارهای تولید برنامه های کودک تلویزیون «داود شرافتیان»رسیده است تا سریال «ماجراهای لالا» رابر اساس متنی از خانم پری سامانی دروئی تهیه و کارگردانی کند.

اگر سریال «سیاوش» به نویسندگی و کارگردانی نیما اقلیما و تهیه‌کنندگی مهدی یاری را استثنا کنیم شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی در چند ماه اخیر با ساخت سه سریال برای کودکان موافقت کرده است. تصمیم گروههای سرمایه‌گذار برای تولید محتوای نمایشی ویژه گروه خردسالان و کودکان از این جهت حائز اهمیت است که فقر شدید محصولات تصویری برای این گروه سنی خاص بشدت احساس می‌شود و کودکان این سرزمین اغلب بیننده و مصرف کننده فیلم‌ها و کارتونهای خارجی هستند. بطوریکه فرزندان ما نام شخصیت‌های کارتونی و یا فیلمهای فانتزی را زیادی را به خاطر سپرده‌اند و در بین آنان کاراکتر ایرانی کمتر یافت می‌شود.

در شبکه نمایش‌خانگی بعد از آغاز پیش‌تولید و تولید سریالهای «  ماه پیشونی» به تهیه کنندگی علی شیرمحمدی و کارگردانی« فرزاد اژدری مفرد»که سه فیلم سینمایی کودک را در پرونده اش دارد و نیز فصل دوم«بالشها» به تهیه کنندگی مجید محسنی و کارگردانی احمد درویشعلی پور، این بار نوبت به یکی از کهنه‌کارهای تولید برنامه‌های کودک تلویزیون «داود شرافتیان»رسیده‌است تا سریال «ماجراهای لالا» رابر اساس متنی از خانم پری سامانی دروئی تهیه و کارگردانی کند.

عنصر مشترک در هر سه سریال فانتزی است و در بین آنها مخاطبان استثنائا با حال و هوای سریال «بالشها» آشنایی دارند. تفاوت فصل دوم این مجموعه با فصل اول طراحی و استفاده هوشمندانه از جلوه های ویژه رایانه ای است که به همین دلیل علاوه بر افزایش هزینه تمام شده، زمان بیشتری هم صرف تولید و آماده سازی اثر خواهد شد.  تهیه‌کننده فصل اول «مسلم آقاجانزاده» بود که همواره در کنار «داریوش فرضیایی» (عموپورنگ) در تلویزیون حضور داشت.

پیش از این سریالهای «هشتک خاله سوسکه»، «فیتیله ایها»، «کوچه مروارید» و «شبکه کودک عمو پورنگ» اختصاصا برای شبکه نمایش خانگی تولید و پخش شده بودند.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید