روزانه های سینمایی

نمایش خانگی و چالش وعده وزیر ارشاد، هر روز یک فیلم

به موجب این گزارش در هفته جاری نیز با ادامه پخش سریال های یاد شده، سه عنوان سینمایی جدید به نام های ایده اصلی(آزیتاموگویی)، کروکودیل(مسعودتکاور) و مشت آخر(مهدی فخیم زاده) در دسترس انبوه مخاطبان شبکه نمایش خانگی کشور قرارخواهد گرفت.

وزیر ارشاد هفته گذشته در توییتی وعده داده بود که در روزهای خانه نشینی مردم به خاطر شیوع کرونا هر روز یک فیلم جدید به شبکه نمایش خانگی خواهد آمد.

آیا در واقعیت این اتفاق افتاد؟ با نگاهی به خروجی دو شرکت پخش فیزیکی و چند پلتفرم مجاز اینترنتی در هفته گذشته و هفته جاری می توان این وعده وزیر ارشاد را محقق شده به حساب آورد. با فرض اینکه هر قسمت جدید از چهار سریال ایرانی در حال پخش یک محصول مستقل محسوب می شود، در هفته گذشته به جز انتشار قسمت های تازه تری از مجموعه های دل، کرگدن، خوابزده و هم گناه، سه فیلم سینمایی شاه کش، دختر شیطان و رحمان ۱۴۰۰ به سبد نمایش خانگی افزوده شدند.

به موجب این گزارش در هفته جاری نیز با ادامه پخش سریالهای یاد شده، سه عنوان سینمایی جدید به نامهای ایده اصلی(آزیتاموگویی)، کروکودیل(مسعودتکاور) و مشت آخر(مهدی فخیم زاده) در دسترس انبوه مخاطبان شبکه نمایش خانگی کشور قرارخواهد گرفت.

نکته اصلی در این است که آیا شرکتهای صاحب حقوق فیلمهای سینمایی و سریالهای ایرانی در حال پخش، از هفته آینده نیز وعده وزیر ارشاد را عملی خواهند ساخت یا اینکه با اعطای مرخصی به کارکنان خود وقفه ای در فعالیتهای جاری ایجاد خواهند کرد. از سوی دیگر در توییت وزیر سخنی از ایرانی و یا خارجی بودن فیلم نشده است، پس می توان امیدوار بود به رغم تعطیلات نوروزی، سامانه های آنلاین با بارگذاری فیلم و سریالهای خارجی در تعطیلات رسمی نوروز به کار خود ادامه دهند تا هم ارتباط کاربران را با وب سایت و اپلیکیشنهای خود حفظ کنند و هم حرف وزیر ارشاد را بر زمین نگذارند.! بدین ترتیب چالش وعده وزیر ارشاد یعنی هر روز یک فیلم در نمایش خانگی به فرجام مطلوب خواهد رسید.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید