روزانه های سینمایی

نسیم تازه در شبکه نمایش خانگی با عرضه این سریال

قصه فیلمنامه فضای فیلم‌های مافیای مواد مخدری آمریکای لاتین را تداعی می کرد. خشونت نهفته در اثر و پیشرفت داستان به مدد عنصر اکشن، نشانه های ژانر تریلر را نمایان می ساخت.

متن خیلی شورانگیزی نبود. جوری نوشته نشده بود که تعلیق آن ترا شایق به خواندن یک نفس و یک جلسه‌ای آن کند. شاید دیگر اعضای شورا مثل من به این ارزیابی رسیده بودند که «قورباغه» چیزی هم راستا با آخرین کار «هومن سیدی» یعنی «مغزهای کوچک زنگ زده» بود. قصه فیلمنامه فضای فیلم‌های مافیای مواد مخدری آمریکای لاتین را تداعی می کرد. خشونت نهفته در اثر و پیشرفت داستان به مدد عنصر اکشن، نشانه های ژانر تریلر را نمایان می ساخت.

در یک توافق جمعی و از پیش تعیین نشده همه اعضای شورا با یادآوری آخرین فیلم تحسین برانگیز «سیدی» با تاکید بر پاره ای از ملاحظات که بطور دقیق در یادم نمانده با مطالعه طرح کلی فیلمنامه و چند قسمت ابتدایی اثر، موافقت کردیم.

حالا که چند ماهی از بررسی فیلمنامه «قورباغه» می گذرد تماشای نخستین تیزری که از سریال منتشر شده است، گویای آن است که برداشت و تشخیص ما در باره فضای اثر چندان غیرواقعی نبود.

«هومن سیدی» با وقتی که برای تماشا و مطالعه فیلم های مطرح و سبک های مختلف سینمایی می گذارد، در نخستین سال های فیلمسازی اش بسیار مستعد نشان داده است و زبان و روایت های مدرنی را برای تصویری کردن ایده ها و قصه هایش به خدمت گرفته است.

امیدوارم «قورباغه» بتواند با گروه بازیگران سرحال و تحول خواهش نسیم تازه ای را در شبکه بدمد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید