روزانه های سینمایی

مخاطب فیلیمو دقیقا چه کسی است؟

فقط چند ساعت از انتشار این خبر نگذشته بود که سرویس ویدیوی درخواستی فیلیمو بدون اشاره به نام سریال و یا حتی خبری که منتشر شده بود، فرصت را مغتنم دانست و با بیانی کلی تصریح کرد که یگانه مرجع اعلام اطلاعات آماری علی القاعده باید سرویس هایی باشند که به داده های لازم دسترسی دارند

 صبح دیروز با آعاز انتشار و توزیع فصل دوم سریال«کرگدن» از سوی بازوی تبلیغاتی منتسب به این پروژه خبری منتشر شد که در آن به رکوردشکنی سریال در پلتفرم های آنلاین ویدیویی اشاره شده بود. در خبر یادشده بدون اشاره به مرجع خاص و معتبری که مدعی این رکوردشکنی است، چگونگی تحلیل داده های آماری مورد ادعا مورد غفلت قرار گرفته بود. بطوریکه خواننده در همراهی و همدلی با تنظیم کننده خبر و تایید صحت آن با مشکل جدی روبرو بود.

فقط چند ساعت از انتشار این خبر نگذشته بود که سرویس ویدیوی درخواستی فیلیمو بدون اشاره به نام سریال و یا حتی خبری که منتشر شده بود، فرصت را مغتنم دانست و با بیانی کلی تصریح کرد که یگانه مرجع اعلام اطلاعات آماری در مورد میزان رکوردشکنی «دقیقه تماشا»ی محصولات نمایش خانگی علی القاعده باید سرویس هایی باشند که به داده های لازم دسترسی دارند و ادعای روابط عمومی فیلم و سریال ها مورد تایید آن نخواهد بود. تاکنون از سوی نماوا دیگر سرویس آنلاینی که همزمان سریال کرگدن را پخش می کند، واکنشی مشاهده نشده ا ست. با اینکه معلوم نیست که مخاطب فیلیمو دقیقا چه کسی است، متن اطلاعیه آن بدین شرح است:

متن اطلاعیه فیلیمو بدین شرح است:

با افزایش مخاطبان تماشای آنلاین فیلم و سریال در سرویس‌های ویدیو درخواستی (VOD)، میزان بازدید محصولات شبکه نمایش خانگی به عنوان یک معیار سنجش کیفیت و محبوبیت آن‌ها، اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

این میزان بازدید تاکنون در خبررسانی‌ها، گزارش‌های آماری تجمیعی فیلیمو و میزان رکوردشکنی محصولات شبکه نمایش خانگی با معیار «دقیقه تماشا» بارها از سوی روابط عمومی این پلتفرم اینترنتی اطلاع رسانی شده است. با این حال در مواردی شاهد خبررسانی‌های نادرست و یا سواستفاده از آمار تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها در جهت اهداف خاصی هستیم.

 فیلیمو با رد تمامی آمارهای اعلام‌شده توسط هر مرجعی خارج از این شرکت، اعلام می‌کند که تنها مرجع اصلی رصد، تحلیل و اطلاع رسانی هرگونه آمار مربوط به تماشای آنلاین در این پلتفرم، واحدهای زیرمجموعه آن از جمله واحد تحلیل‌داده و واحد روابط عمومی است و سایر اخبار غیررسمی منتشر شده از جمله از طرف روابط عمومی سریال‌ها و فیلم‌ها مورد تأیید فیلیمو نخواهد بود.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید