روزانه های سینمایی
روزی که دانلود مجاز شد

روشن ماندن چراغ فیلیمو و نماوا

به رغم قطع اینترنت در یک هفته گذشته، فیلیمو و نماوا با استفاده از بستر شبکه ملی اطلاعات بدون وقفه به سرویس دهی خود ادامه می دهند

به رغم قطع اینترنت در یک هفته گذشته، فیلیمو و نماوا با استفاده از بستر شبکه ملی اطلاعات بدون وقفه به سرویس دهی خود ادامه می دهند تا خللی در ارتباط این سامانه ها با کاربرانشان رخ ندهد. طی هفته جاری قسمت دوم سریال کرگدن و سیزدهمین قسمت از مجموعه مانکن در سرویس های ویدیوی درخواستی بارگذاری شد تا همزمان با انتشار نسخه فیزیکی، در اینترنت هم تماشای آنها امکان پذیر باشد.

پیش از این وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات در گفتگویی از ادامه سرویس دهی سایت های عرضه فیلم و سریال و نیز اپلیکیشن های داخلی خبر داده بود. روشن ماندن چراغ فیلیمو و نماوا به دلیل استفاده از سرورهای داخلی است.

نکته جالب توجه در وب سایت سرویس های نماوا و فیلیمو ویترین تقریبا مشابه آنها با یکدیگر است. بطوریکه به جز فیلم و سریال ایرانی، عناوین خارجی این دو سرویس هم کاملا یکسان هستند. عدم صدور مجوز جدید به متقاضیان راه اندازی سرویس ویدیوی درخواستی در ۲۰ ماه گذشته سبب از بین رفتن رقابت بین شرکت های موجود و انحصاری شدن محیط کسب و کار در این زمینه شده است. 

به دلیل عدم دسترسی به موتور جستجوهای خارجی و ناکارآمدی موتور جستجوهای فارسی، کافیست تا کاربران برای ارتباط با این سایت ها نشانی کامل آنها را در قسمت «آدرس بار» بنویسند و سپس وارد شوند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید