روزانه های سینمایی

تنها فیلم سینمایی که راه خود را از نمایش‌خانگی جداکرد

کارشناسان مزیت واگذاری فیلم‌های ایرانی به تلویزیون را سبب تداوم رفتار تلویزیون برای بهبود و تعامل رابطه با سینمای ایران می‌دانند که به جز درآمد و بازدهی مالی موجب دیده‌شدن بیشتر فیلم‌های فرهنگی می‌شود.

فیلم‌سینمایی ضربه‌فنی به کارگردانی غلامرضا رمضانی در ایام نوروز از شبکه‌ تلویزیویونی امید پخش می‌شون. بنیاد سینمایی فارابی مالک فیلم‌ یادشده، ترجیح داده است واگذاری حقوق تلویزیونی این اثر را بر حقوق نمایش‌خانگی آن ارجح بداند و در واقع با پخش گسترده تلویزیونی فیلم‌ از درآمد نمایش‌خانگی آن صرف نظر کند.

به موجب اعلام بنیادسینمایی فارابی پخش ۳۹ فیلم متعلق به این بنیاد در روزهای نوروز از تلویزیون و سرویس‌های ویدیوی درخواستی قطعی شده‌است. در بین این فیلم‌ها ضربه‌فنی فیلم برگزیده سی‌و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان است که اثری نوجوانانه است. این اثر پس از اکران در نمایش‌خانگی عرضه نشده‌بود. ضربه‌فنی به رغم ارزش‌هایی که از آن برخورداراس، در اکران سال ۹۷ متاسفانه موفقیت زیادی کسب نکرده بود.

این اولین بار نیست که بعضی از فیلم‌های سینمایی راه خود را از نمایش‌خانگی جدامی‌کنند و بدون دیده‌شدن در پلتفرم‌های نمایش‌خانگی مستقیما راهی آنتن جام‌جم می‌شوند. کارشناسان مزیت واگذاری فیلم‌های ایرانی به تلویزیون را سبب تداوم رفتار تلویزیون برای بهبود و تعامل رابطه با سینمای ایران می‌دانند که به جز درآمد و بازدهی مالی موجب دیده‌شدن بیشتر فیلم‌های فرهنگی می‌شود.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید