روزانه های سینمایی

توپخانه‌ها خاموش هستند

دو برند نماوا و فیلیمو در کمال خونسردی ولی با قوت مشغول کار خود هستند و در آماده سازی و بارگذاری تازه ترین عناوین روز جهان لحظه ای درنگ نمی کنند

با فروکش کردن این بحث که چه مرجعی برای نظارت بر سامانه‌های ویدیوی درخواستی اهلیت دارد، مدتی است که پاسخی بین مدیران در دولت و صدا و سیما با یکدیگر مبادله نمی‌شود و اختلاف نظر در تعریف مصادیق صوت و تصویرفراگیر فعلا به محاق رفته است. بخشنامه داخلی رئیس قوه قضاییه بعد از آنکه باعث واکنش رئیس قوه مجریه شد، توضیحات مدیران ارشد این دو قوه اجازه نداد تا دوقطبی ایجاد شده گسترش یابد. در حال حاضر پرچم‌های سفید به اهتزار درآمده‌اند، توپخانه‌ها خاموش هستند و آرامش در بازار برقرار است. بطوریکه دو برند نماوا و فیلیمو در کمال خونسردی ولی با قوت مشغول کار خود هستند و در آماده‌سازی و بارگذاری تازه‌ترین عناوین روز جهان لحظه ای درنگ نمی‌کنند. این دو برند که بیشه را از سایت‌های دانلود فیلم خالی می‌بینند، عناوین روز را با زیرنویس و صدای اصلی و یا با دوبله اختصاصی در قالب منوی متنوعی به کاربران خود عرضه کرده اند.

از سوی دیگر تقارن فصل جوایز بویژه اعلام برندگان اسکار ۲۰۲۰ اتفاقات اخیر را به حاشیه برد و سبب شد تا مراجعه به وب سایت و اپلیکیشن دو سرویس آنلاین ویدیویی شدت بگیرد و دفعات بازدید برای تماشا و دانلود فیلم‌هایی مثل: «یخ زده ۲ »، «داستان اسباب بازی۴ »، «ایرلندی»، «روزی روزگاری در هالیوود»، «جوکر»« 1917 »و« انگل» به رقم قابل توجهی برسد.

این روزها اگر به صفحه اول وب سایت های نماوا و فیلیمو سر بزنید در اولین نگاه پی به تبلیغات و بزرگ‌نمایی آنها برای معرفی فیلم‌های شاخص ۲۰۱۹ می‌برید.

در آینده بعد از تعریف روشن و علمی صوت و تصویرفراگیر از سوی شورای عالی فضای مجازی، نظارت بر محتواهای دیداری و شنیداری بر دوش دولت گذاشته شود و یا بر صدا و سیما، تغییری در این واقعیت ایجاد نخواهد کرد که هرگونه تصمیم محدودکننده و امتداد سیاست‌های نظارتی تلویزیون بر آنهامی‌تواند به ریزش کاربران میلیونی و گرایش آنها به مجاری غیرمجاز گردد.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید