روزانه های سینمایی

تهدید یک ویروس فرصتی برای چند سرویس

تهدید ویروس کرونا فرصتی است تا سرویس های آنلاین فیلم و سریال با ارائه تسهیلات ویژه ضمن توسعه بازار، ارتقای سلامت و بهداشت روانی جامعه را با انتشار عناوین جذاب هدف قرار دهند.

در بیست روز کاری باقیمانده تا پایان سال باید ۱۲ عنوان فیلم سینمایی ایرانی در شبکه نمایش خانگی توزیع شود تا نصاب کمی سال گذشته به دست آید. در سال ۱۳۹۷ مجموعاً ۸۱ عنوان فیلم در شبکه توزیع شد که ۱۲ عنوان آن در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده بود. تا این تاریخ شبکه مجموعاً ۶۹ عنوان فیلم به خود دیده است که ۹ عنوان آن مربوط به گروه هنر و تجربه است.

به موجب این گزارش با اینکه سینماها تا پایان هفته اجباراً به خاطر اقدامات بازدارنده و رعایت سلامت عمومی تعطیل شده اند و بسیاری از کسب و کارها از شیوع ویروس کرونا بشدت متاثر شده اند، هنوز مشخص نیست که بازار شبکه در هفته های باقیمانده از سال با چه وضعیتی دست به گریبان خواهد بود.

خریداران ثابت بازار که مشتری سنتی نسخه فیزیکی هستند اگر این روزها از خانه کمتر بیرون بزنند و به مشاهده برنامه های سرگرم کننده تلویزیون اکتفا کنند قطعا چراغ کم سوی مراکز عرضه را کم سوتر خواهند کرد. در نقطه مقابل سرویس های آنلاین در غیاب گزینه های سینما، تئاتر و کنسرت و کاهش عرضه DVD شاهد مراجعات بیشتری به صفحات وب و اپلیکیشن های خود خواهند بود.

همزمانی عرضه قسمت اولیه سریال جدید «هم گناه» با روزهای خانه نشینی میلیونها نفر جمعیت دانش آموزی و دانشجویی کشور فرصت خوبی برای پلتفرم های ویدیوی درخواستی و دانلود قانونی است تا ضمن تامین اسباب سرگرمی کاربران و دور کردن فضای ذهنی آنها از ویروس کرونا رکوردهای زمانی تماشای فیلم و سریال را تغییر دهند.

تهدید ویروس کرونا فرصتی است تا سرویس های آنلاین فیلم و سریال با ارائه تسهیلات ویژه ضمن توسعه بازار، ارتقای سلامت و بهداشت روانی جامعه را با انتشار عناوین جذاب هدف قرار دهند.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید