روزانه های سینمایی

تلویزیون و نمایش‌خانگی در تعداد سریال برابر شدند

کسانی که روزی مدعی بودند، سریال سازی باید در انحصار تلویزیون قرار گیرد، غافل از آن بودند که ظرفیت تولید آثار نمایشی در بخش غیردولتی می تواند به غنا و پویایی بصری رسانه های تصویری کشور در محیط کاملا رقابتی کنونی کمک کند و زمینه سرمایع گذاری فرهنگی و اشتغال برای افراد بیشتری را فراهم سازد

با آغاز توزیع سریال «خوابزده» تازه‌ترین ساخته «سیروس مقدم» و اولین سریال غیرتلویزیونی او تعداد سریال‌های در حال پخش از تلویزیون و نمایش خانگی برابر شدند.

به موجب این گزارش در سبد سریال‌های نمایش‌خانگی، محموعه‌های «مانکن»(حسین سهیلی زاده)، «کرگدن»(کیارش اسدی‌زاده) و «دل»(منوچهر هادی) در حال توزیع هستند که با احتساب سریال«خوابزده» تعداد آنها به ۴ عنوان رسید.

در تلویزیون بعد از اتمام سریال«وارش»(احمدکاوری) شبکه سوم سیما از سریال جدید خود هنوز رونمایی نکرده‌است.

درشبکه اول سیما سریال‌ های«زیرهمکف»(بهمن‌گودرزی)«سرنوشت»(سیدجمال‌سید حاتمی)، سریال «ازسرنوشت(خردمندان و بذرافشان) از شبکه دوم و نیز «ملکاوان»(احمد معظمی) از شبکه آی‌فیلم مدتی است به روی آنتن رفته‌اند.

با یک حساب سرانگشتی علاقمندان به سریال‌های ایرانی در مجموع و در طول هفته می‌توانند از بین ۸ سریال در حال پخش عناوین مورد علاقه خود را انتخاب و تماشا کنند. کسانی که روزی مدعی بودند، سریال‌سازی باید در انحصار تلویزیون قرار گیرد، غافل از آن بودند که ظرفیت تولید آثار نمایشی در بخش غیردولتی می‌تواند به غنا و پویایی بصری رسانه‌های تصویری کشور در محیط کاملا رقابتی کنونی کمک کند و زمینه سرمایه‌گذاری فرهنگی و اشتغال برای افراد بیشتری را فراهم سازد.

به موجب این گزارش در بین تهیه‌کنندگان و کارگردانانی که هم اینک سریال‌های آنها در پلتفرم های نمایش‌خانگی(دی وی دی و سرویس‌های آنلاین) بارگذاری و انتشار یافته است، پیش از این مقدم، هادی و سهیلی‌زاده به عنوان کارگردان و نیز ایرج محمدی، الهام غفوری و فرحانی در تلویزیون سریال‌های متعددی را ساخته‌اند.

روزانه های سینمایی را در تلگرام دنبال کنید: cinemadailyir@

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید