روزانه های سینمایی

تجربه اول این دو نفر برای ساخت سریال تازه نمایش خانگی

همین که بعد از حدودا یکصد روز طرح و فیلمنامه یک سریال تصویب و صادر شده است، خبر خوبی است و این امر نشان از آن دارد که روند ساخت سریال برای شبکه نمایش خانگی ادامه دارد

سرانجام بعد از مدت ها شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی با ساخت یک سریال با عنوان «سیاوش» به کارگردانی«نیما اقلیما» و تهیه کنندگی «مهدی یاری» موافقت نمود.

«نمیا اقلیما» تجربه زیادی در کارگردانی ندارد. اولین فیلم تجربی او با نام «امیر» بزودی در گروه کم مخاطب «هنر و تجربه» اکران می شود و او تاکنون در تلویزیون نیز سریالی تولید نکرده است.

دومین تجربه کارگردانی«نیما اقلیما» همانند فیلم اولش نام یک شخصیت مرد است و خلاصه ای از آن منتشر نشده است.

نکته قابل تامل در صدور پروانه ساخت جدید اولین تجربه تهیه کنندگی «مهدی یاری» است که پیش از این فقط تجربه مجری طرح را در کارنامه اش داشت. بدین ترتیب اولین تجربه سریال سازی«اقلیما» با نخستین آزمون تهیه کنندگی «یاری» همزمان شده است.

با این حال همین که بعد از حدودا یکصد روز طرح و فیلمنامه یک سریال تصویب و صادر شده است، خبر خوبی است و این امر نشان از آن دارد که روند ساخت سریال برای شبکه نمایش خانگی ادامه دارد. امید که تجربه اول این دو نفر برای ساخت سریال تازه نمایش خانگی به فرجام خوبی منتهی شود.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید