روزانه های سینمایی

به این «بالشها» در نمایش خانگی تکیه نخواهید داد!

مطالعه منحنی فروش فصل اول سریال«بالشها» نشان میدهد که هرگاه تلویزیون راضی به پخش تیزر شده است، فروش چشمگیری برای محصول رقم خورده است

به دنبال انتشار پستی تحت عنوان«همه کودکانه های نمایش خانگی»(اینجا) یک منبع مطلع در تماسی با «روزانه های سینمایی» اعلام کرد، فصل دوم سریال «بالشها» در شبکه نمایش خانگی ساخته نخواهد شد.! وی در توضیح این مطلب اظهار داشت که موفقیت فروش هر محصول اختصاصی نمایش خانگی بویژه سریالهایی که برای کودکان تولید میشوند، مستلزم همکاری و مساعدت تلویزیون در پخش انبوه تیزر و آگهی آنهاست تا خانواده ها راغب به تهیه آن برای فرزندانشان شوند. وی تصریح کرد، مطالعه منحنی فروش فصل اول سریال«بالشها» نشان میدهد که هرگاه تلویزیون راضی به پخش تیزر شده است، فروش چشمگیری برای محصول رقم خورده است و هر زمان فقط به تبلیغات محیطی اکتفا شده، افت فروش بسیار محسوس بوده است.

به این ترتیب اظهار امیدواری برای رونق تولید مجموعه های نمایشی برای کودکان با این خبر قدری کم فروغ می شود. محدودیتهای اعمال شده از سوی صداوسیما برای تولید کنندگان محتوا در عرصه های غیرتلویزیونی در حالی صورت می گیرد که به زعم کارشناسان اینگونه اقدامات مغایر با راهبرد رونق و توسعه تولید ملی و اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر حمایت از بخش خصوصی در همه زمینه های اقتصادی و فرهنگی است. ادامه این روند میتواند سایه تهدید بر فضای کسب و کار و سرمایه گذاری را باقی نگه دارد. آنچه مسلم است فعلاً به این «بالشها» در نمایش خانگی تکیه نخواهید داد!

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید