روزانه های سینمایی

با عرضه فیلم های بیشتر، نمایش خانگی سینما را جاگذاشت!

سبقت و پیشی گرفتن تعداد فیلم های ایرانی شبکه از سینما پاسخ دندان شکنی است به کسانی که مدعی هستند، نمایش خانگی با عرضه سریال های اختصاصی و محتوای ارجینال، جا را برای فیلم های سینمایی ایرانی تنگ کرده است.

با توزیع فیلم های «شعله ور»، ساخته حمید نعمت الله «هت تریک» به کارگردانی رامتین لوافی پور و «ترانه»حاصل کار مهدی صاحبی، بعد از مدتها تعداد فیلم های ایرانی شبکه نمایش خانگی از فیلم های اکران شده سال پیشی گرفت. به موجب این گزارش از ابتدای سال تاکنون به جز دو عنوان فیلم از گروه هنر و تجربه،‌ مجموعا ۲۳ فیلم سینمایی در شبکه عرضه شده است در حالیکه طی همین مدت ۲۲ فیلم در گروه های  سینمایی به نمایش گذاشته شده است که آخرین آنها فیلم های کمدی«زهر مار» و «ایکس لارج» و نیز فیلم اجتماعی «کار کثیف» بوده است.

نکته جالب توجه آن است که فیلم سینمایی ایرانی«ترانه»به کارگردانی«مهدی صاحبی» از چند روز قبل در سامانه های استریم «نماوا» و «فیلیمو» بارگذاری شده است و فعلاْ از نسخه فیزیکی آن خبری نیست. پخش هفت فیلم طی سه هفته گذشته نصاب خوبی برای تنوع بخشیدن به شبکه نمایش خانگی است. عرضه تعداد قابل توجه فیلم های سینمایی در حالی محقق شده است که توزیع منظم قسمت های تازه ای از مجموعه های چهار گانه «نهنگ اآبی»، «رالی ایرانی»، «هیولا» و «سالهای دور از خانه» بلاوقفه ادامه دارد. پیش بینی می شود با توزیع کمدی های«کلمبوس»، «تخت گاز»، «مارموز» و «ماموریت غیرممکن» طی هفته های آینده سبد فیلم های عبوس شبکه قدری تعدیل شود.

سبقت و پیشی گرفتن تعداد فیلم های ایرانی شبکه از سینما پاسخ دندان شکنی است به کسانی که مدعی هستند، نمایش خانگی با عرضه سریال های اختصاصی و محتوای ارجینال، جا را برای فیلم های سینمایی ایرانی تنگ کرده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • با سلام مجدد .

    فقط خواستم متذکر شوم که DVD فیلم ترانه هفته قبل در اصفهان توزیع شده است . بر روی بسته بندی فیلم نام دو شرکت “پرتو آبی ” و ” تصویر مهر هشتم ” دیده می شود .

    • در حد چند ثانیه نماهای عمومی از ورود امین حیایی به شیره کش خانه حذف شده است تا تعین مکانی چنین جایی به شهر زابل نسبت داده نشود و به هموطنان زابلی برنخورد.

  • ممنونم، منتها فکر می کنم در سال گذشته فرموده بودید فیلمهای اکران عمومی شده بدون حذف یا تغییر در شبکه پخش خواهند شد! ضمنا مرتبا در آمار و ارقام عنوان میشود آمار فروش محصولات شبکه در شهرستانها چیزی نزدیک به هیچ است اما همچنان برای دوستان نگرانی وجود دارد. ایجاست که باید گفت امان از دست دلواپسان

    • این اقدام به خاطر بازتاب منفی این سکانس در استان سیستان و بلوچستان در جشنواره فجر سال ۱۳۹۶ و نیز عدم اکران فیلم در استان یاد شده در سال گذشته صورت گرفته است.

  • با سلام ایا هیچ موسسه ای برای توزیع فیلم های ماه در جنگل ومیلیو نر میامی واشغال های دوست داشتنی تقاضای دریافت پروانه نکر ده اند

  • سلام.جناب فروتن.ایا هنوز هیچ موسسه ای برای توزیع فیلم های آشغال های دوست داشتنی.جن زیبا. اقدام نکرده است

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید