روزانه های سینمایی

چرا«ریکاوری» و «رقص روی شیشه» پا پس کشیدند؟

شاید تامل سرمایه گذاران و پخش کنندگان «ریکاوری» و «رقص روی شیشه» و پاپس کشیدن آنها بی ارتباط با ایونت جشنواره فیلم فجر نبوده باشد و توزیع این دو مجموعه به پس از جشنواره فیلم فجر موکول گردد.

در هفته ای که گذشت همه چیز در ظاهر برای توزیع مجموعه های «رقص روی شیشه» و «ریکاوری» آماده بود اما به دلایلی این اتفاق نیفتاد و فقط تهیه کننده سریال «نهنگ آبی» این ریسک را به جان خرید تا همزمان به سه سریال دیگر و در حال پخش شبکه اضافه شود و کار خریداران و بینندگان را برای انتخاب سریال مورد علاقه مشکل تر کند.

در پیشخوان های فروش به جز «ممنوعه» و «احضار»، «هشتک خاله سوسکه» خیلی زود با استقبال مخاطبان کودک و خانواده ها روبرو شد و فضای فانتزی و موزیکال آن توانست به نیاز مخاطبان هدف خودش پاسخ خوبی بدهد. «هشتک خاله سوسکه» طراحی و داستان متوسطی دارد با این حال فقر آثار نمایشی مناسب بچه ها سبب شده است تا همین نمونه کاملاً معمولی در کانون توجه بچه ها قرار گیرد.

«فریدون جیرانی» همزمان با رونمایی از تازه ترین اثر سینمایی اش در جشنواره فیلم فجر، توانست نخستین قسمت از سریال ویژه نمایش خانگی اش را هم به علاقمندان فیلم و سریال هایش عرضه کند. فیلم سینمایی «آشفتگی» اثر چندان خیره کننده ای از آب درنیامده است اما بی شک«نهنگ آبی» با قصه تازه خود و بازیگرانی که برای اولین بار در مجموعه های نمایش خانگی حضور یافته اند، حرف های بیشتری برای گفتن دارد. در «نهنگ آبی» بی شک «ساعد سهیلی» جوان در بازی مقابل بازیگران با تجربه ای مثل «آئیش»، «مطفری»، «اذرنگ»، «حسین یاری» این فرصت را دارد تا با ایفای نقشی متفاوت بخش دیگری از قابلیت های کشف نشده خود را به نمایش بگذارد و به عنوان جوان اول سریال مخاطبانی زیادی را با خود همراه سازد. «سهیلی« نقش یک هکر را در این سریال بازی می کند و با توانایی هایش بعد بیشتری به رقابت های تخریبی اعضای هیات مدیره یک شرکت تجاری می بخشد.

با این ترتیب عقب نشینی موقت تهیه کنندگان مینی سریال«ریکاوری» و مجموعه«رقص روی شیشه»، چندان هم بی حکمت نبوده است و لابد آنها نیز کنجکاوانه در انتظار ارزیابی کیفیت سریال جدید «جیرانی» و آگاهی از حال و هوای آن بوده اند. ریسک بزرگ تهیه کننده و شرکت پخش سریال«نهنگ آبی» این بوده است که کار عرضه مجموعه را از هفته ای آغاز کرده اند که فضای فرهنگی و هنری کشور بشدت تحت تاثیر رویداد ملی و پرجاذبه جشنواره فیلم فجر است و قطعاً انتشار خبر توزیع این سریال، در بین انبوه خبرها و گزارش های داغ متن و حاشیه جشنواره سی و هفتم فیلم فجر، موجی را ایجاد نخواهد کرد.

به این خاطر شاید تامل سرمایه گذاران و پخش کنندگان «ریکاوری» و «رقص روی شیشه» و پاپس کشیدن آنها بی ارتباط با ایونت جشنواره فیلم فجر نبوده باشد و توزیع این دو مجموعه به پس از جشنواره فیلم فجر موکول گردد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید