روزانه های سینمایی

یک ماه یک فیلم

در فروردین ماه فقط یک فیلم سینمایی ایرانی در بازار نمایش خانگی توزیع شد. «ربوده شده» محصول ۱۳۹۴ سینمای ایران به کارگردانی «بیژن میرباقری» تنها فیلمی بود که از سوی موسسه «تصویر دنیای هنر» راهی پیشخوان های فروش شد. در ماهی که گذشت توجه و تمرکز سه موسسه تصویر گستر پاسارگاد، هنر اول و سرو رسانه پارسیان(هنرنمای پارسیان) معطوف سریال های «شهرزاد»، «ساخت ایران ۲» و «گلشیفته» بود. تصویر گستر پاسارگاد به دلیل سرمایه گذاری در فیلم سینمایی «مصادره» که اکران آن از هفته پایانی سال گذشته در سراسر کشور آغاز شد، زمان و انرژی زیادی را صرف تبلیغ این فیلم پر فروش در فضای مجازی کرد. سرو رسانه پارسیان علاوه بر سریال«گلشیفته» تهیه کننده سریال دیگری برای شبکه با عنوان«ممنوعه» به کارگردانی «امیر پورکیان» شده است که تصویربرداری آن از مدتی پیش آغاز شده است.

موسسه تصویر دنیای هنر تلاش می کند تا همانند تصویر گسترپاسارگاد و قرن بیست و یک، مجوز راه اندازی سرویس استریم را اخذ کند اما تا اطلاع ثانوی سازمان امور سینمایی از صدور مجوز جدید به متقاضیان تاسیس VOD خودداری می کند. احتمالاً پس ارزیابی عملکرد ۱۹ شرکتی که پیش از این پروانه فعالیت دریافت کرده اند و ریزش تعدادی از آنها، فضا برای فعالیت دیگر متقاضیان واجد شرایط مهیا خواهد شد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید