روزانه های سینمایی

یخ ارتباط «ممنوعه» با مخاطب در حال ذوب شدن است

آخرین ابتکار عوامل اصلی سریال، برگزاری جشن امضا و دیدار مردم با بازیگران و کارگردان سریال در پردیس سینمایی کوروش بود. جایی که چند سالی است پاتوق اصلی شیفتگان هنر سینما و طرفداران سلبریتی ها شده است. استقبال بیش از حد تصور بود؛ بطوریکه نشانه های ذوب شدن یخ روابط مخاطب با سریال خیلی زود آشکار شد.

این سه نفر وقتی مطمئن شدند توزیع سریال از سر گرفته می شود و سوء تفاهمات ایجاد شده در حال برطرف شدن است، به پیشنهاد یکی رفتند سراغ یک پرنده فروش دوره گرد و با خرید چند پرنده آنها را برای همیشه از قفس آزاد کردند.  هر کدام از آنها هنگام پراندن پرنده ها نیتی در دل داشتند که شاید دیگری از آن بی خبر بود. هر چه بود از فردای آن روز با تمرکز بیشتر کار آماده سازی سریال را در دست گرفتند تا وقفه پیش آمده بیش از اندازه کش نیاید.

این دوشنبه نهمین قسمت مجموعه «ممنوعه» در بازار عرضه می شود و هنوز تا پایان سریال راه زیادی باقی مانده است. در این مدت ترکیب سه نفره تهیه کننده، کارگردان و سریال برای برطرف کردن آثار و عوارض منفی فترت دو ماهه پیش آمده در توزیع سریال و آشتی دوباره مخاطب با آن به راههای مختلفی اندیشیدند. انبوه کامنت های تماشاگران سریال در پیج اینستاگرام از یکطرف آنها را دلگرم می ساخت که جمع زیادی پای کار هستند و از سوی دیگر دلزدگی و دلخوری آنها از تدوین مجدد اثر و حذف احتمالی پاره ای صحنه ها نگران شان می ساخت که مبادا مخاطب همان تار موی باقی مانده ارتباط را یکسره بگسلد و قید تماشای سریال را برای همیشه بزند.

آخرین ابتکار عوامل اصلی سریال، برگزاری جشن امضا و دیدار مردم با بازیگران و کارگردان سریال در پردیس سینمایی کوروش بود. جایی که چند سالی است پاتوق اصلی شیفتگان هنر سینما و طرفداران سلبریتی ها شده است. استقبال بیش از حد تصور بود؛ بطوریکه نشانه های ذوب شدن یخ روابط مخاطب با سریال خیلی زود آشکار شد. مخاطبان جوان وقتی بازیگران اصلی سریال «ممنوعه» را در صحنه دیدند و رضایت را در چهره اشان خواندند، این نکته دستگیرشان شد که برای قضاوت کمی دیر است و سریال ۲۲ قسمتی هنوز به نیمه راه نیز نرسیده است.

در یکی دو هفته آینده وقتی واحد تکثیر کننده دی وی دی سریال، میزان و مقدار تیراژ را از تهیه کننده سوال کند و جواب او را بشنود، بی آنکه چیزی بگوید در دل اطمینان پیدا می کند که شیب مخاطبان سریال روبه افزایش است و لابد قلاب سریال به هدف نشسته و مخاطبانش را به دام انداخته است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید