روزانه های سینمایی

چراغ سبز سیما به این فیلم ها

۱۸ فیلم سینمایی جدید ایرانی از شبکه های مختلف سیما در ایام نوروز پخش می شوند. پیش از این از بین ۸۳ فیلم سینمایی عرضه شده در  نمایش خانگی طی سال ۹۶، پنج عنوان موفق به عبور از ضوابط پخش تلویزیون شده بودند.

به موجب این گزارش: فیلم های: یتیمخانه ایران(ابوالقاسم طالبی)، یاسین (حامد امرایی)، کربلا جغرافیای تاریخ(داریوش یاری)، اروند(پوریا آذربایجانی) و ناسور(کیانوش دالوند) در طول سال ۹۶ از شبکه های مختلف سیما پخش شدند. تلویزیون برای تعطیلات نوروزی در نظر دارد فیلم های گیتا(مسعود مددی)، مبارک (محمد رضا نجفی امامی)، ویلایی ها(منیر قیدی)، اشنوگل(هادی حاجتمند و علی سلیمانی)٬ دریاچه ماهی(مریم دوستی)، ماجرای نیمروز(محمد حسین مهدویان)، مرگ ماهی(روح الله حجازی)، برادرم خسرو(احسان بیگلری)، عقاب صحرا(مهرداد خوشبخت)، نفس(نرگس آبیار)، فصل نرگس(نگار آذربایجانی)، خوب، بد، جلف(پیمان قاسمخانی)٬ خانه ای در خیابان چهل و یکم(حمید رضا قربانی)٬ قهرمانان کوچک(حسین قناعت)، بیست و یک روز بعد(محمد رضا خردمندان)، جرم(مسعود کیمیایی)، رسوایی۱(مسعود ده نمکی) و سارا و آیدا(همایون اسعدیان)را که سال های اخیر از شبکه نمایش خانگی و سایت های رسمی فیلم و سریال پخش شدند( به جز اشنوگل و عقاب صحرا که مستقیماً از تلویزیون پخش شدند و به نمایش خانگی راه نیافتند)، در جدول پخش فیلم های سینمایی نوروز ۹۷ قرار داده است.

شبکه های نمایش، افق، پویا، امید، یک، دو، سه، چهار و پنج سیما کانال های نمایش دهنده فیلم های سینمایی نوروز ۹۷ هستند.

 نکته جالب توجه در انتخاب فیلم های نوروزی سیما تنوع مضمونی آنهاست. تاریخ انقلاب، دفاع مقدس و موضوعات روز اجتماعی طیف فیلم های مضمونی این روزهای سیما هستند. پخش فیلم های سینمایی اعلام شده تا پایان تعطیلات می تواند مجدداً تلویزیون را در جایگاه یکی از خریداران جدی فیلم های سینمایی ایرانی تثبیت کند.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید