روزانه های سینمایی

واکنش های متفاوت به گران شدن فیلم در شبکه نمایش خانگی

گران شدن قیمت دی وی دی اگر چه نارضایتی فروشندگان و خریداران نسخه ارجینال فیلم و سریال های شبکه نمایش خانگی را به دنبال آورده است، اما بعضی سرویس های استریم فرصت را برای جلب مشتری مغتنم دانسته و با در نظر  گرفتن تخفیف های ویژه ای به دنبال افزایش کاربران خود هستند.

گران شدن قیمت دی وی دی اگر چه نارضایتی فروشندگان و خریداران نسخه ارجینال فیلم و سریال های شبکه نمایش خانگی را به دنبال آورده است، اما بعضی سرویس های استریم فرصت را برای جلب مشتری مغتنم دانسته و با در نظر  گرفتن تخفیف های ویژه ای به دنبال افزایش کاربران خود هستند. به موجب این گزارش شرکت شاتل با برند نماوا پیشگام ارائه تخفیف های ویژه برای دیدن هزاران عنوان فیلم و سریالی شده است که در سایت و اپلیکیشن خود بارگذاری کرده است. «روزانه های سینمایی» پیش از این در یادداشتی به بروز چنین واکنشی از سوی مراکز عرضه بر خط ویدیویی اشاره کرده بود.(اینجا)
همچنین تعدادی از سامانه های ویدیوی درخواستی، امکان دانلود فیلم و سریال های بارگذاری شده را برای کاربران خود فراهم کرده اند تا اگر عده ای بنابه عادت تمایل به دانلود فیلم مورد علاقه خود دارند، برای این کار با مانعی روبرو نباشند.

جالب تر اینکه تا پیش از افزایش قیمت لوح فشرده، موسسه ویدیو رسانه «گلرنگ رسانه» از ابتدای تابستان عناوین منتشر شده خود را در فروشگاه های زنجیره ای «افق کوروش» و «جانبو »به رایگان در اختیار خریداران این فروشگاه ها قرار داده بود که هنوز هم این کار ادامه دارد و فیلم های «آپاندیس» و «خانه کاغذی» در این فروشگاه ها به رایگان در اختیار مشتریان گذاشته می شود.! به نظر می رسد اینگونه هدایای فروشگاه های زنجیره ای، در حسابرسی به عنوان تخفیف لحاظ خواهد شد تا مشتریان با خاطره خوبی فروشگاه ها را ترک کنند. در ماههای اخیر در پی تب و تاب موجود در بازار سرمایه، فروش فروشگاههای زنجیره ای به دنبال خرید انبوه اقشاری از مردم، رشد خیره کننده ای در مقایسه با سال های گذشته داشته است.

این گزارش می افزاید ، مدیران موسسات هنر اول، هنرنمای پارسیان و سرو رسانه که با ارسال نامه ای به سازمان سینمایی پیامدهای افزایش مواد اولیه تولید لوح فشرده را برشمرده بودند، وقتی که واکنش خاصی از آن سازمان دریافت نکردند، به ناچار به افزایش قیمت تن دادند و اولین قسمت از مجموعه «ممنوعه» را با بهای ۱۰ هزار تومان وارد بازار کردند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید