روزانه های سینمایی

«هزارپا» در صدر جدول فروش

«هزارپا» البته مخالفان و منتقدان زیادی هم دارد. از صدا و سیما گرفته تا محافل سیاسی و حزبی و تریبون داران در فضای رسانه ای کشور. این عده غلبه فیلم های کمدی و اقبال مخاطبان را برنتافته و چنین وضعیتی را مصداق ابتذال می پندارند و مدیران سینمایی و سینماگران را از پویش در چنین مسیری حذر می دهند.

افتتاحیه خیره کننده «هزار پا» باعث شد تا در همان هفته نخست فیلم به میانه های جدول فروش برسد و در ادامه با فیلم های پرفروش اکران ۹۷ کورس بگذارد. حالا «هزارپا» در آستانه ورود به هفته پنجم اکران با فروش حدوداً ۱۶ میلیارد تومانی به تنهایی درصدر جدول فروش نشسته است و با این روند قادر است فاصله خود را با فیلم های رده دوم و سوم بیشتر کند. زوج «عطاران» و « عزتی» که پیش از این در فیلم «کلاشینکوف» جلوی دوربین «سعید سهیلی» رفته بودند و فروش متوسطی را برای فیلم رقم زدند، در «هزارپا» روی دیگر سکه را نشان دادند و احتمالاً بعد از این زوج هنری رضا و جواد در فیلم های دیگری ظاهر خواهد شد. «هزارپا» البته مخالفان و منتقدان زیادی هم دارد. از صدا و سیما گرفته تا محافل سیاسی و حزبی و تریبون داران در فضای رسانه ای کشور. این عده غلبه فیلم های کمدی و اقبال مخاطبان را برنتافته و چنین وضعیتی را مصداق ابتذال می پندارند و مدیران سینمایی و سینماگران را از پویش در چنین مسیری حذر می دهند. تازه ترین فیلم «ابوالحسن داودی» به رغم اصلاحات و ممیزی هایی که پذیرفته است، خط داستانی پرقوتی دارد و برخلاف دیگر فیلم های کمدی از ضعف فیلمنامه و ساختار روایی رنج نمی برد. زمانی طولانی فیلم، توالی و تنوع موقعیت ها آنقدر هوشمندانه چیده شده اند که بیننده با احساس رضایت از سینما بیرون می زند تا موج دیگری از تماشاگران راهی سالن های سینما شوند و در این میان، نبود تیزرهای تلویزیونی خیلی به چشم نیاید.

کارشناسان پیش بینی کرده اند که «هزارپا» پر فروش ترین فیلم سال و سینمای ایران تا پایان سال ۹۷ خواهد بود و در نبود فیلم های جذاب، اکران داغ آن تا پایان تابستان ادامه خواهد یافت.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید