روزانه های سینمایی

نگاه درست و واقع بینانه به حجاب در این انیمیشن

مجموعه انیمیشن «بچه های ساختمان گلها» که پیش از این از شبکه پویا پخش شده است، با نام تازه «حسنا»در شبکه نمایش خانگی بازپخش می شود. این سریال ۹۱ قسمتی در حین پخش تلویزیونی با یک حاشیه جالب همراه شد. موضوع از این قرار بود که نمایش شخصیت مادر در حریم خانه بدون استفاده از حجاب رایج، سبب واکنش هایی از سوی منتقدان شد. خوشبختانه گروه سازنده و مدیر شبکه با جلب همراهی مدیران ارشد سازمان، بر موضع خود ایستادگی کردند و توضیح دادند نمایش کاراکتر مادر در جمع خانواده بدون حجاب، تصور و تعریف واقع بینانه تری از حجاب را به برای بچه ها رقم می زند و آنها قادر خواهند بود تا تفاوت مفهوم محرم و نامحرم رابهتر درک کنند.

«بچه های ساختمان گلها» توسط موسسه رسانه ای اوج تهیه شده است و با هوشمندی نحوه پوشش زنان در محیط خانوادگی و بیرون از خانه را به نمایش گذاشته است. مدتی پیش مجوز نمایش خانگی این مجموعه بی کم و کاست از سوی شورای پروانه نمایش خانگی صادر گردید.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید