روزانه های سینمایی

نگاه به «ساخت ایران» از «آینه بغل»

زوج تهیه کننده «ساخت ایران۲» همزمان در چند جبهه باید بجنگند. گرانی ناگهانی قیمت ارز و مشکلات فراوان برای تهیه آن از بازار ارز زیر زمینی، تنوع لوکیشن ها حداقل در سه کشور ایران، چین، یونان و مشکلات ممیزی، کار را برای تهیه کنندگان این سریال با دشواری زیادی همراه کرده ااست.

 مسیر برای «ساخت ایران»هموار نیست و هنوز مشخص نیست مخاطبان به این کالای ایرانی روی خوش نشان داده اند یا نه؟

 «امیر پروین حسینی» و «منصور سهراب پور» تهیه کنندگان فیلم سینمایی«آینه بغل» برای توزیع و فروش فیلم شان در شبکه نمایش خانگی دغدغه چندانی ندارند و پس از فروش رایت فیلم با قیمت بالا اطمینان دارند که استقبال مردم از دومین فیلم پرفروش اکران ۹۶ تضمین شده است اما این دو نفر این روزها سخت درگیر مسائل تولید و آماده سازی دومین فصل از سریال«ساخت ایران» هستند. مجموعه ای که در رقابت با قسمت های پایانی «شهرزاد» و دیگر سریال این روزهای شبکه یعنی«گلشیفته»، کار دشواری را در پیش دارد.

هر قدر توزیع دو سریال دیگر با حاشیه های کمی روبرو است و با تمام شدن تصویربرداری، تمرکز گروه صرفاً بر توزیع و پخش آنهاست اما زوج تهیه کننده «ساخت ایران۲» همزمان در چند جبهه باید بجنگند. گرانی ناگهانی قیمت ارز و مشکلات فراوان برای تهیه آن از بازار ارز زیر زمینی، تنوع لوکیشن ها حداقل در سه کشور ایران، چین، یونان و مشکلات ممیزی، کار را برای تهیه کنندگان این سریال با دشواری زیادی همراه کرده است.

وقفه های ناخواسته و تحمیلی به خاطر تعطیلات رسمی باعث شد تا قسمت دوم نتواند به اندازه قسمت اول در بازار به فروش برسد. این احتمال وجود دارد که قسمت ششم این سریال هم دیر به خط تکثیر برسد و به تعطیلات نیمه خرداد و لیالی قدر برخورد کند. قاعده ای که در برآورد استقبال از سریال ها وجود دارد آن است که بعد از توزیع پنج قسمت و مرجوع شدن آنچه که قبلاً در بازار توزیع شده است، می توان دریافت که کالا چقدر با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده است. تا اینجای کار به خاطر حضور کمرنگ «محمد رضا گلزار» و تیپ تکراری«امین حیایی»، همه بار به روی دوش «محسن کیایی» و جنم و اتوریته «سحر دولتشاهی» افتاده است. آیا با ادامه داستان در کشور چین، جذابیت سریال و توالی ماجراهای آن افزایش می یابد، سوالی است که در قسمت ششم باید به پاسخ آن رسید.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید