روزانه های سینمایی

نسخه نمایش خانگی «هزارپا» چگونه به بازار عرضه می شود؟

در نسخه نمایش خانگی «هزارپا»، بینند شاهد سکانس هایی خواهید بود که در تدوین نسخه سینمایی به دلیل محدودیت زمان، حذف شده اند و حالا کارگردان با فراغ بال، نسخه ۱۸۰ دقیقه ای فیلم را برای اخذ پروانه نمایش به سازمان سینمایی ارائه داده است.

 برخلاف خبرهای منتشر شده در باره اینکه نسخه نمایش خانگی «هزارپا» قرار است در دو دی وی دی توزیع می شود و یک دی وی دی آن به پشت صحنه فیلم اختصاص دارد، هخبرهای رسیده به «روزانه های سینمایی» حکایت از آن دارد که هر دو لوح فشرده اختصاص به فیلم سینمایی «هزارپا» دارد. چطور؟

به گزارش «روزانه های سینمایی» موسسه خریدار حقوق نمایش خانگی فیلم(موسسه ویدیو رسانه سوره)، به پیشنهاد تهیه کننده و کارگردان فیلم سینمایی«هزارپا»، «ابوالحسن داودی» تصمیم دارد به دلیل ارائه نسخه کاملی از فیلم که نزدیک به ۲۰۰ دقیقه زمان آن است، «هزارپا» را بر رروی دو لوح فشرده به بازار راهی کند.

به این ترتیب در نسخه نمایش خانگی «هزارپا»، بیننده شاهد سکانس هایی خواهید بود که در تدوین نسخه سینمایی به دلیل محدودیت زمان، حذف شده اند و حالا کارگردان با فراغ بال، نسخه حدودا ۲۰۰ دقیقه ای فیلم را برای اخذ پروانه نمایش به سازمان سینمایی ارائه داده است.

اگر تصمیم ناشران ویدیویی فیلم عملی گردد، «هزارپا» در زمره اولین فیلم هایی است که به این روش در شبکه نمایش خانگی و سامانه های استریم توزیع خواهد شد. سال گذشته فیلم سینمایی «آشوب» ساخته «کاظم راست گفتار» در قالب یک مینی سریال شش قسمتی در شبکه توزیع شد، که اقبال چندانی را به همراه نداشت. «هزارپا»در اکران بیش از ۳۸ میلیارد تومان فروش کرد و رکورد پر فروش ترین فیلم سینمایی را در ۴۰ سال گذشته به نام خود ثبت کرد. نسخه نمایش خانگی «هزارپا» قطعاً نقطه عطفی در کارنامه موسسه سوره و نمایش خانگی در سالجاری است. مهمترین پرسش در این زمینه آن است که موسسه سوره برای عرضه فیلم «هزارپا»چه قیمتی را بر روی کالای خود خواهد گذاشت؟ آیا زمزمه این روزهای بازار که بر قیمت بیست هزار تومانی تاکید دارد، فقط در حد یک شایعه است و یا اینکه سکوت موسسه ناشر چنین امری را تایید می کند؟

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۴ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • واقعاً موسسه سوره مشخص نیست برای توزیع فیلم هزارپا چرا اینقدر بی برنامه عمل میکنه

    متاسفانه مردم رو گذاشتن سرِکار

    قرار بوده هفته قبل توزیع بشه اما تازه این هفته میگن اصلا مشخص نیست کی توزیع بشه.

    آقای فروتن اگر شما به مسولان موسسه سوره دسترسی دارید لطفا حرف مارو بهشون برسونید.

    با تشکر

  • قرار نیست این فیلم رو توضیع کنن؟هر روز هر روز دارم اینترنتو چک میکنم ویدیو کلوپ ها رو پرس و جو میکنم که این فیلم اومده یا نه ولی انگار اصن سرکاریه چرا نمیاد پس؟؟

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید