روزانه های سینمایی

مسئولیت می خواهی اختیار هم بده

کمیسیون فرهنگی مجلس در حالی پیگیر سوال از وزیر ارشاد در باره نظارت بر سامانه های ویدیو استریم است که همزمان در بررسی «طرح تاسیس و اداره صدا و سیما» کلاً نظارت بر چنین سامانه هایی را به صدا و سیما وانهاده است.

در هفته ای که گذشت فرصت نشد تا از وزیر ارشاد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی این سوال مطرح شود که چرا بر سامانه های vod نظارت ندارد. این سوال طی روزهای آینده در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت. پیش از این نماینده سوال کننده در جلسه کمیسیون از پاسخ وزیر ارشاد قانع نشده بود و به همین خاطر طبق روند جاری در صحن علنی وزیر باید پاسخ جامع تری را دست و پا کند تا اگر نماینده دوباره قانع نشد کار به رای گیری و دریافت کارت زرد احتمالی کشیده نشود.

نکته جالب توجه در این میان آن است که کمیسیون فرهنگی مجلس در حالی پیگیر سوال از وزیر ارشاد در باره نظارت بر سامانه های ویدیو استریم است که همزمان در بررسی «طرح تاسیس و اداره صدا و سیما» کلاً نظارت بر چنین سامانه هایی را به صدا و سیما وانهاده است. بنابراین اگر آقایان نمایندگان وزارت ارشاد را مسئول نظارت و پاسخگویی در این زمینه می دانند می بایست، اختیارات قانونی را هم از آن سلب نکنند و در صورت لزوم به فکر وضع قوانین نظارتی لازم باشند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید