روزانه های سینمایی

«لازانیا» جلودار فیلم های نوروزی شبکه نمایش خانگی شد

لازانیا از صبح چهارشنبه به عنوان جلودار فیلم های نوروزی در سامانه آنلاین «نماوا» بارگذاری شد تا با پخش فیزیکی آن همزمان گردد. بدیهی است فرصت برای عرضه ۱۱ عنوان باقیمانده بسیار کم است مگر آنکه شرکت های تامین کننده فیلم های کمدی را در اولویت قرار دهند

با اکران فیلم های سینمایی «بهشت گمشده» به کارگردانی «حمید سلیمیان» و «دایان» ساخته «بهروز تورانی پور» پرونده اکران فیلم در سینماها بسته شد تا نوبت به اکران نوروزی در هفته های آینده برسد. در «بهشت گمشده» بازیگر کم کار دهه نود «فرامرز قریبیان» بازی می کند. «قریبیان» را آخرین بار سال ۱۳۹۳ در فیلم سینمایی «چهارشنبه خون بپا می شود» تجربه اول «حماسه پارسا» دیده بودیم.در طول سالجاری مجموعاْ ۷۷ فیلم در سینماها به جز گروه «هنر و تجربه» به نمایش عمومی درآمد. این تعداد فیلم قدری کمتر از فیلم های اکران شده سال گذشته است. در سال ۹۶ سینماها ۸۱ عنوان فیلم را به خود دیده بودند.

فروش ۲۴۰ میلیارد تومانی سینماهای سراسر کشور تا قبل از اکران فیلم های نوروزی در دسترس است و این میزان ۵۰ میلیارد تومان بیش از سال گذشته است. البته به جز افزایش بهای بلیط نسبت به سال گذشته خوشبختانه تعداد تماشاگران سینماها هم نسبت به سال گذشته افزایش نسبتا خوبی داشته است.

در نمایش خانگی طی ۲۰ روز کاری باقی مانده فیلم های ایرانی نسبتا پرمخاطبی در لابلای پنج سریال موجود توزیع و منتشر خواهند شد. در فهرست فیلم هایی که طی روزهای اخیر پروانه نمایش آنها صادر شده است، این عناوین به چشم می خورد:

هزارپا، لازانیا، هشتک، آخرین بار کی سحر را دیدی، سرو زیرآب، کلمبوس، لس آنجلس تهران، درساژ، یک کیلو و بیست و یک گرم، خانه تاریک، داش آکل و وای آمپول

لازانیا از صبح چهارشنبه به عنوان جلودار فیلم های نوروزی در سامانه آنلاین «نماوا» بارگذاری شد تا با پخش فیزیکی آن همزمان گردد. بدیهی است فرصت برای عرضه ۱۱ عنوان باقیمانده بسیار کم است مگر آنکه شرکت های تامین کننده فیلم های کمدی را در اولویت قرار دهند و توزیع فیلم های آخرین بار کی سحر را دیدی، سرو زیرآب، خانه تاریک، داش آکلُ، درساژ و یک کیلو بیست و یک گرم را به سال نو موکول کنند.

با توجه به تغییر الگوی مصرف و نحوه تماشای فیلم، نوروز ۹۸ اولین سالی است که تیراژ نسخه فیزیکی فیلم های سینمایی کمتر از سال های گذشته است و بطور متوسط از ۱۰۰ هزار نسخه تجاوز نخواهد کرد. در نقطه مقابل انتظار می رود مشترکان سامانه های آنلاین ویدیویی اقبال بیشتری به فیلم های نوروزی آنها نشان دهند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید