روزانه های سینمایی

فیلم های آینده شبکه نمایش خانگی چیست؟

به موجب این گزارش در برنامه بزودی شرکت های پخش توزیع فیلم های سینمایی«دم سرخ ها»، «داش آکل»، «خانم یایا»، «خاله قورباغه» و انیمیشن«در مسیر باران» به چشم می خورد. موسسه« سوره» به تنهایی تامین دو عنوان «داش آکل» و «خانم یایا» را پذیرفته است.

قابل پیش بینی بود که با سرمایه گذاری موسسات فعال در تهیه  و تامین سریال های ایرانی، عرضه فیلم سینمایی قدری به حاشیه رود و سهم آن در سبد کالاهای شبکه کم شود. در حالیکه موسسات هنر اول، تصویر دنیای هنر و سرو رسانه پارسیان انرژی زیادی را صرف تولید سریال کرده اند و بعضا هر کدام درگیر تهیه و توزیع دو سریال هستند، هفته های باقیمانده از سالجاری تحت الشعاع توزیع ادامه سریال های شبکه و نیز اغاز قسمت های اولیه سریال های جدیدی مثل«رقص روی شیشه» و «ریکاوری» قرار خواهد گرفت.

به این خاطر به نظر می رسد موسسه «سوره» همانطور که در یکی دو سال گذشته نشان داده است، باید جبران کم کاری سایر موسسات را بکند و تامین و توزیع فیلم های سینمایی را یک تنه بر عهده گیرد. به موجب این گزارش در برنامه «بزودی» شرکت های پخش توزیع فیلم های سینمایی«دم سرخ ها»(آرش معیریان)، «داش آکل»(محمد عرب)، «خانم یایا»(عبدالرضا کاهانی)، «خاله قورباغه»(افشین هاشمی) و انیمیشن«در مسیر باران»(حامد کاتبی) به چشم می خورد. موسسه« سوره» به تنهایی تامین دو عنوان «داش آکل» و «خانم یایا» را پذیرفته است.

در این فهرست موسسه «زرین رسانه پارسه» که تمرکزش بر تامین و عرضه کارتون های خارجی است، نخستین محصول ایرانی خودش را هم انیمیشن «در مسیر باران» قرار داده است.

یادآور می شود در سالجاری به جز ۱۲ عنوان فیلم از گروه هنرو تجربه، ۶۰ عنوان فیلم سینمایی ایرانی در شبکه توزیع شده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید