روزانه های سینمایی

سبقت آزاد «فیلشاه»از ۹ فیلم

«فیلشاه» در بین ۱۵ فیلمی که در سال ۹۷ به نمایش عمومی درآمده اند، با نشستن بر جایگاه ششم جدول فروش توانسته است از ۹ فیلم سینمایی پیشی بگیرد وجذابیت های خود را به رخ رقبا بکشد.

با ادامه سبقت آزاد «فیلشاه»، پر فروش ترین انیمیشن سینمایی ایرانی سه ماه پس از اکران هنوز در کانون توجه کودکان و خانواده­ های آنان است. «فیلشاه» در بین ۱۵ فیلمی که در سال ۹۷ به نمایش عمومی درآمده اند، با نشستن بر جایگاه ششم جدول فروش توانسته است از ۹ فیلم سینمایی پیشی بگیرد و جذابیت های خود را به رخ رقبا بکشد.

تیم سازنده «فیلشاه» هنگام اکران نخستین تجربه سینمایی خود یعنی«شاهزاده و روم» در سال ۱۳۹۴ هم توانسته بود،  به احراز جایگاه نسبتا خوب و مطمئن در جدول فروش امیدوار گردد. این فیلم با فاصله بسیار کمی از فیلم«کوچه بی نام» در رتبه پنجم فروش نشسته بود.

خبر خوب دیگر در حیطه صنعت انیمیشن کشورمان این است که انیمیشن ایران در مسیر پیشرفت خود، امسال در جشنواره «انسی» 2018 فرانسه با فیلم سینمایی«آخرین داستان» ساخته اشکان رهگذر، قصد دارد توجه دست اندرکاران انیمیشن جهان را به خود جلب کند. این انیمیشن که با تکنیک دوبعدی(نقاشی متحرک) تولید شده است، داستانی از شاهنامه فردوسی را دراماتیزه و انیمیت کرده است.

به گزارش سایت «سینماسینما»، «کارتون برو»مهمترین سایت خبری انیمیشن، تریلر انیمیشن آَخرین داستان را با عنوان «انیمیشنی که قاعده بازی صنعت انیمیشن ایران را دگرگون می کند»، به نمایش گذاشته است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۲ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • با سلام خدمت آقای فروتن

  طاعات و عبادات شما قبول باشه انشالله

  میخواستم بپرسم فیلم بدون تاریخ بدون امضاء چه زمانی در شبکه نمایش خانگی توزیع میشه؟

  • سلام

   شما محبت داری امیدوارم شما هم با دستی پر و حالی خوش با رمضان وداع کنی

   مادام که تقاضایی برای اخذ پروانه نمایش دریافت نشود، نمی توان زمان مشخصی را برای توزیع فیلم برآورد کرد.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید