روزانه های سینمایی

ساخت ایران ۲ نقد شد

سریال از ضعف های بی شماری رنج می‌برد و سهم ستاره اصلی اش یعنی محمد رضا گلزار در حد یک سکانس است. نمی­گوییم گلزار نجات سریال را باعث می­شود اما نمی­توان کتمان کرد که خیلی ها به واسطه نام او ساخت ایران را پیگیری کرده اند.

انتشار دو قسمت از  فصل دوم سریال ساخت ایران کافی بود تا نخستین واکنش ها در قبال کیفیت آن بازتاب یاید. روزنامه «هفت صبح» به قلم یکی از نویسندگانش در باره این سریال نوشته است:

«دومین قسمت از ساخت ایران ۲ واجد همان ویژگی های قسمت اول است. سریال از ضعف های بی شماری رنج می‌برد و سهم ستاره اصلی اش یعنی محمد رضا گلزار در حد یک سکانس است. نمی­گوییم گلزار نجات سریال را باعث می­شود اما نمی­توان کتمان کرد که خیلی ها به واسطه نام او ساخت ایران را پیگیری کرده اند. سهم این بازیگر در مجموع حدود پنج دقیقه است. سریال علاوه بر خط داستانی ضعیف در معرفی یک زوج کمدی موفق یعنی محسن کیایی و امین حیایی هم موفق عمل نمی­کند. شخصیت این دو بیش از حد احمق گرفته شده است و همین باعث شده شوخی ها به لودگی تنه بزند.»

نویسنده در پایان با یک جمع بندی تیرخلاص را به سریال زده و نوشته است: «به ساخت ایران ۲ امیدی نیست.»

این نکته را هم من اضافه کنم که اگر دوستداران محمد رضا گلزار منتظر هنرنمایی بیشتر او در سریال هستند کمی باید صبر کنند و مادام که ادامه داستان سریال به چین کشیده نشود، صرفاً باید تماس های تلفنی حیایی را با گلزار شاهد باشیم. طراحی خرده داستان هایی برای گلزار کمک می کرد تا حضور او در همه قسمت ها بیشتر شود.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید