روزانه های سینمایی

«زرد»کوه مصیبت

​یکی از تازه ترین فیلم هایی که در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است، فیلم سینمایی «زرد» نخستین ساخته «مصطفی تقی زاده» است. فیلمی که اگر ادعا کنیم فشرده و کمپلکسی از انواع مصیبت های مهلک و طاقت فرساست، بیهوده نگفته ایم.

یکی از تازه ترین فیلم هایی که در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است، فیلم سینمایی «زرد» نخستین ساخته «مصطفی تقی زاده» است. فیلمی که اگر ادعا کنیم فشرده و کمپلکسی از انواع مصیبت های مهلک و طاقت فرساست، بیهوده نگفته ایم. چند جوان نخبه که امضای آنها پای اختراع دستگاهی برای کاهش مصرف برق در دستگاه های صنعتی است، در گیرودار رفتن به ایتالیا و ادامه پویش علمی و تحقیقاتی خود هستند. وقوع حوادثی پی در پی سفر آنها را به تعویق می اندازد و سیر ماجراها سرنوشت دیگری را برای آنها رقم می زند. «زرد» با وجود ستارگانی از سینمای ایران فروش نسبتاً متوسطی در اکران عمومی داشت و هیچ بعید نیست به همین علت در سایت«لوتوس پلی» به دفعات کلیک شود و در بازار شبکه نیز به کالای داغ بدل گردد. کار اول و امیدوار کننده «تقی زاده» می توانست کار قابل تحمل تری باشد اگر اصرار بر تزریق و آوار ماجراهای تلخ و نفس گیر نمی داشت و با اتکا بر حوادث کمتر به پرداخت ریزتر و حاشیه ای آنها متمرکز می شد. مخترع بودن جوانان در داستان نقش و تاثیر خاصی در رفتار و منش آنها ندارد. به همین خاطر این عده می توانستند، موزیسین، ورزشکار، دانشجوی جویای کار و یا دارنده هر پیشینه دیگری باشند.

«زرد» محصولی از «تصویر گستر پاسارگاد» است و باید آن را در سبد سینمای اجتماعی نشاند. سبدی که در این سالها مملو از فیلم های مشابه و با پایانی تراژیک است.

 

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید