روزانه های سینمایی

دامنه رقابت سریال های نمایش خانگی به جشنواره فیلم شهر کشید

پس از آنکه برترین های فیلم و سریال های نمایش خانگی در دو جشنواره ویدیویی «یاس» و «جشن تصویر دنیای هنر» در سال های گذشته معرفی گردیدند، حالا نوبت به جشنواره بین المللی فیلم شهر رسیده است تا در هفتمین دوره خود اختصاصاْ سریال های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی را در یکی از بخش های مستق جشنواره به رقابت دعوت کند.

پس از آنکه برترین های فیلم و سریال های نمایش خانگی در دو جشنواره ویدیویی «یاس» و «جشن دنیای تصویر» در سال های گذشته معرفی گردیدند، حالا نوبت به جشنواره بین المللی فیلم شهر رسیده است تا در هفتمین دوره خود اختصاصاْ سریال های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی را در یکی از بخش های مستقل جشنواره به رقابت دعوت کند.

«به گزارش ستاد خبری هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر، در این دوره از جشنواره بخش تازه‌ای با عنوان «مسابقه سریال» که در زیرمجموعه مسابقه سینمای ایران تعریف شده، شامل مجموعه سریال‌های خانگی و تلویزیونی است.
آثار تولید شده از فروردین ماه ۱۳۹۱ تا کنون می‌توانند جهت شرکت در بخش مسابقه و ارزیابی هیئت داوران برای دریافت تندیس جشنواره و جایزه نقدی در سایت جشنواره ثبت نام و در این دوره شرکت کنند.
در این بخش شش تندیس به همراه لوح تقدیر و جایزه نقدی شامل: بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگر نقش اول زن، بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و همچنین بهترین اثر با محوریت تهران شناسی و تهران نگاری به برگزیدگان اهدا خواهد شد.»

یادآور می شود بعد از تعطیلی جشنواره «ویدیویی یاس» که طی چهار دوره از سوی موسسه رسانه های تصویری برگزار شد، در خرداد ماه سال آینده «آیفیک» یا انجمن شرکت های تولید فیلم های غیر سینمایی، در نظر دارد تا با برگزاری مراسم جشنی برگزیده محصولات نمایش خانگی را طی سال های ۹۵ تا ۹۸ معرفی نماید.

به نظر می رسد افزایش تولید سریال در شبکه نمایش خانگی که در قالب دی وی دی و بر بستر اینترنت انتشار می یابند، باعث عطف توجه نهادهای دولتی و غیردولتی به این مدیوم شده است. اینجا و اینجا

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید