روزانه های سینمایی

«بلوک ۹ خروجی ۲» یک سایکو درام سینمایی است؟

«امینی» در فیلم «بلوک ۹ خروجی ۲» اصراری ندارد، راه حلی را پیش پای زوج های درگیر اختلاف بگذارد اما در بازنمایی عوارض جدایی زوج های بچه دار و تاثیرات روانی ناشی از طلاق بر روح و روان بچه های طلاق نسبتاً موفق عمل کرده است.

فروش فیلم در اکران عمومی و جایگاه آن در رنکینگ و جدول فروش، الزاماً نشانگر ارزش هنری و میزان مرغوبیت آن نیست. «بلوک ۹ خروجی۲» دوم اسفند سال گذشته روانه اکران شد و با فروش ناچیز خود در میان فیلم های قعر جدول فروش زمینگیر شد. با این حال «علیرضا امینی» که اساساً فیلم پر فروشی در کارنامه اش ندارد و سریال نوروزی او به نام «تعطیات رویایی» هم در شبکه دو سیما چنگی به دل نزد.، در فیلم سینمایی «بلوک ۹ خروجی۲»دست روی موضوع خوبی گذاشته است و مخاطب را به پیامدهای تلخ طلاق متوجه کرده است. «امینی» در فیلم «بلوک ۹ خروجی ۲» اصرار ندارد، راه حلی را پیش پای زوج های درگیر اختلاف بگذارد اما در بازنمایی عوارض جدایی زوج های بچه دار و تاثیرات روانی ناشی از طلاق بر روح و روان بچه های طلاق نسبتاً موفق عمل کرده است. انتظار می رود «بلوک ۹ خروجی۲» به اندازه فیلم «ملی و راه های نرفته اش» در نمایش خانگی با اقبال مخاطبان روبرو گردد و مهجوریت زمان اکران برایش تکرار نگردد.

یکی از امتیازات «بلوک ۹ خروجی۲» بازی های خوبی است که «امینی» از بازیگران فیلم گرفته است. امتیازی که ضریب باور پذیری فیلم او را بالا برده است. از بازیگر نقش سحر بگیر تا بازیگران با تجربه ای مثل «امیر جعفری»، «آذرنگ »و «پانته آ بهرام.» با این حال فضا برای نقش آفرینی «شبنم مقدمی» در نقش یک روانشناس فراخ نیست و بازی تک سکانسی او خیلی در یادها نمی ماند. با این حال فیلم «بلوک ۹ خروجی۲»تا رسیدن به آستانه یک سایکودرام فاصله زیادی دارد و اگر فیلمنامه با حوصله و تمرکز بیشتری نوشته می شد،آنگاه «بلوک ۹ خروجی۲» مورد مطالعاتی خوبی برای سینمای سایکودرام بود.

از نکات جالب توجه در توزیع «بلوک ۹ خروجی۲» اشاره ناشر یعنی موسسه «سرو رسانه پارسیان» به قیمت ۶۰۰۰ تومانی محصول است. ناشر همانند فیلم قبلی خود «کمدی انسانی»، بر روی پاکت محصول قیمت فیلم را با احتساب ارزش افزوده ۶۰۰۰ تومان قید کرده است تا دلیل افزایش قیمت فیلم های شبکه در سال ۹۷ را توضیح داده باشد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۱ نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  • اصلا این کارشون نمیتونه کار ضد مخاطبشون دباره قیمت رو توجیه کنن یک دی وی دی با قیمت ۶۰۰۰ تومن درحالی که اصولا امکانات جانبی خاصی ندارند اصلا درست نیس و هر چقدر بخان روی جلد یا غیر جلد بنویسن ارزش افزوده بیشتر رومخه تا دلیل گرانی

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید