روزانه های سینمایی

اولین فیلم اکران ۹۷ در آستانه توزیع در نمایش خانگی

«فراری» در هر شرایط زمانی دیگری هم به نمایش درمی آمد، نتیجه ای بهتر از این دامنگیرش نمی شد. نگاهی به جدول فروش ۹۷ و شکست ۱۰ فیلم از ۲۴ فیلم اکران شده به خوبی موید این ادعاست.

به رغم اینکه ۲۶ فیلم سینمایی اکران سال گذشته در نوبت عرضه در شبکه نمایش خانگی هستند، فیلم سینمایی «فراری»تازه ترین فیلم «علیرضا داودنژاد» درروزهای آینده در این شبکه توزیع می شود تا اولین فیلم اکران سال ۹۷ باشد که در این شبکه رونمایی می شود. موسسه «سوره» با این اثر سومین فیلم تامینی خود را به مراکز فروش عرضه می کند تا اقبال فیلمساز کارکشته سینمای ایران را پس از شکست کامل در اکران نوروز در مواجهه با مخاطبان بیازماید.

در حالیکه بسیاری از تهیه کنندگان و کارگردانان سینما مترصد نمایش فیلم شان در اکران نوروزی هستند، «داود نژاد»با مشاهده بی میلی تماشاگران، صدای اعتراضش را بلند کرد و قراردادن فیلم در سبد نوروزی را از اساس اشتباه دانست. استدلال این کارگردان این بود که «فراری» تاب رقابت با فیلم های کمدی را ندارد و بیننده به آن پشت می کند. شاید «داود نژاد» از این نکته غافل بود که وقتی در طول سال تماشاگران فیلم کمدی را بر سایر فیلم ها ترجیح می دهند، «فراری» در هر شرایط زمانی دیگری هم به نمایش درمی آمد، نتیجه ای بهتر از این دامنگیرش نمی شد. نگاهی به جدول فروش ۹۷ و شکست ۱۰ فیلم از ۲۴ فیلم اکران شده به خوبی موید این ادعاست. حضور بازیگر محبوب ژانر کمدی تلویزیون«محسن تنابنده» در «فراری» هم کمکی به فروش این فیلم نکرد و نقش جدی او به مذاق بیننده خوش نیامد.

به جز رضا داود نژاد و محمد رضا داودنژاد(از اعضای خانواده کارگردان)، ترلان پروانه و سیامک صفری دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

۳ comments

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 • جناب فروتن عزیز

  رضا کیانیان در این فیلم بازی نمی کند. شاید منظورتان رضا داود نژاد باشد یا سیامک صفری. من این فیلم را در سینما دیدم و یکی از بهترین فیلمهای پخش شده در سال جاری میباشد

  • بازیگران:

   محسن تنابنده، ترلان پروانه، سحر دولتشاهی، سیامک صفری، رضا داوودنژاد و با حضور رضا کیانیان و سیما تیرانداز

   منبع: سینما تیکت

 • سحر دولتشاهی کجای فیلم بود؟!! تو شبکه خانگی که نبود مگر اینکه کامل حذف شده باشه از فیلم و فقط تو سینما نمایش داده شده. از رضا کیانیان هم اثری نبود 

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید