روزانه های سینمایی

امیدی به عرضه دوباره «ممنوعه» هست؟

خبرهای رسیده به «روزانه های سینمایی» حکایت از تلاش جمعی تیم سازنده برای عرضه هفت قسمت از مجموعه بصورت یکجا به مرجع نظارتی است تا ضمن رفع ابهامات پدید آمده و جلب نظر شورای بازبینی، با دریافت پروانه نمایش استارت برای توزیع مجدد سریال زده شود و فاصله زیادی بین قسمت سوم و چهارم سریال پدید نیاید.

حاشیه های ایجاد شده پیرامون سریال«ممنوعه»و انتقاداتی که بعضی از رسانه های پرنفوذ و مخاطبان سریال پس از عرضه سه قسمت از این مجموعه مطرح کردند، باعث شد تا در روند توزیع این سریال وقفه ای ناخواسته ایجاد شود و چگونگی ادامه «ممنوعه» در هاله ای از ابهام قرار گیرد.

طبیعی بود که در هفته گذشته و مقارن با ایام عزاداری امام حسین (ع)قسمت چهارم سریال توزیع نشود اما در اواسط هفته اطلاعیه مدیر کل دفتر نمایش خانگی مبنی بر توقف سریال تا انجام پاره ای از اصلاحات، امیدها برای از سرگیری توزیع «ممنوعه» را نقش برآب کرد.

برخلاف تصور و استنباط کارشناسان شبکه نمایش خانگی که استقبال از سریال «ممنوعه» را امیدوار کننده نمی دانستند، واکنش های ابراز شده در برابر توقف پیش آمده در توزیع سریال نشان داد که طیف وسیعی از مخاطبان این مجموعه را در سراسر ایران دنبال می کنند و انبوه کامنت های اعتراض آمیز بار دیگر عواقب اجتماعی تصمیمات مسئولان مربوطه را به آنها یادآوری کرد.

«ممنوعه» پس از سریال «قلب یخی»دومین مجموعه نمایش خانگی است که به خواست مرجع نظارتی یعنی سازمان امور سینمایی، متوقف می شود تا پذیرای اصلاحات مورد نظر دولت شود و حساسیت ها در قبال آن کاهش یابد. «قلب یخی» در فصل دوم متوقف شد و فصل سوم آن با وقفه ای طولانی در شرایطی به بازار عرضه شد که قصه آن کمترین شباهتی با دو فصل گذشته داشت. سریال«ممنوعه» به چنین سرنوشتی مبتلا نمی شود زیرا برخلاف «قلب یخی» که قصل سوم آن تولید نشده بود،  تصویربرداری آن به پایان رسیده است. بنابراین کافی است تا با راش های موجود و تمهیدات خلاقه تدوین گر و کارگردان «ممنوعه» هر چه سریعتر شرایط لازم را برای عرضه عمومی پیدا کند.

خبرهای رسیده به «روزانه های سینمایی» حکایت از تلاش جمعی تیم سازنده برای عرضه هفت قسمت از مجموعه بصورت یکجا به مرجع نظارتی است تا ضمن رفع ابهامات پدید آمده و جلب نظر شورای بازبینی، با دریافت پروانه نمایش استارت برای توزیع مجدد سریال زده شود و فاصله زیادی بین قسمت سوم و چهارم سریال پدید نیاید. در این میان قطعاً می توان اطمینان داد که مرجع نظارتی نیز برای پیشگیری از لطمه خوردن به اعتماد مخاطبان شبکه، دقت را چاشنی سرعت خواهد کرد تا ارتباط مخاطبان با سریال گسسته نگردد و از سرمایه هنگفتی که صرف تولید مجموعه شده است، تا حد امکان به خوبی صیانت شود.

به همین خاطر بعید نیست که مراکز عرضه بزودی شاهد قسمت های جدید «ممنوعه» باشند و بینندگانی که از طریق سرویس های استریم، سریال را دنبال کرده اند، با مشاهده بارگذاری مجدد سریال دل به داستان پر فراز و نشیب آن بدهند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید