روزانه های سینمایی

سبقت آزاد فیلم های ایرانی در نمایش خانگی و نمایش آنلاین

طی بیست روز گذشته شبکه شاهدهفت فیلم سینمایی در گونه های مختلف بود و به جز پخش قسمت های تازه ای از سریال«شهرزاد» از فیلم هایی رونمایی کرد که همه آنها در سالجاری اکران شده بودند. در بین این عناوین هم فیلم پر فروش ده میلیاردی مثل «ساعت ۵ عصر» یافت می شود هم فیلم های متوسط الحالی مانند«خالتور»، «خفگی» و «زیر سقف دودی» و بالاخره فیلم های کم فروش و ناکام مانده در اکران عمومی همچون«انزوا»، «غیرمجاز» و «دو عروس»

«غیر مجاز» اسم بی مسما

انتخاب عنوانی مثل «غیرمجاز» بر خلاف تصور تیم سازنده نتوانست کمکی به بهتر دیده شدن فیلم کند و بازیگران جوانی مثل «میلاد کی مرام» و «لیلا زارعی» که اتفاقاً در کارنامه حرفه ای اشان دریافت سیمرغ بهترین بازیگری مکمل به چشم می خورد، نتوانستند موج مثبتی را در قبال فیلم ایجاد کنند. «غیرمجاز» نمونه ای از فیلم های نخ نما شده و تاریخ مصرف گذشته اجتماعی است که تکلیفش با خودش روشن نیست و به همین خاطر بیننده نیز در میان داستانک های متعدد در سطح مانده، حیران و سرگردان می ماند.

«غیرمجاز» را تصویر دنیا هنر» تامین و توزیع کرده است.

دغدغه های تربیتی خانم کارگردان

 «زیر سقف دودی» اثر قابل اعتنا سینماگر زن ایران«پوران درخشنده» نه تنها اثر حوصله بری نیست بلکه تانی و درنگ کافی کارگردان برای اجرای درست صحنه ها باعث شده است تا حس صحنه ها به خوبی درآید و بیننده برداشت و درک درستی از شخصیت ها و رفتارهایشان بدست آورد.  «زیر سقف دودی» به جز مخاطبان اصلی اش که خانواده های گرفتار در چنبره سوء تفاهمات و اختلافات خانودگی هستند، مورد مطالعاتی خوبی برای مشاوران و روانشناسان است تا موضوعات مشابهی را در اختیار فیلمسازان کاربلدی مثل «درخشنده» قرار بدهند. اگر می خواهید از «طلاق عاطفی» بیشتر بدانید این فیلم را ببینید.

تامین فیلم «زیر سقف دودی» را موسسه تصویر گستر پاسارگاد تامین کرده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید