روزانه های سینمایی

کمک های نوع دوستانه اما انفرادی سینماگران

پس از واقعه هولناک زلزله در غرب کشور سیل کمک های مردمی روانه مناطق اسیب دیده شد و همه اقشار ملت در اقدامی شورانگیز و قابل تحسین با آسیب دیدگان همدردی و همنوایی کردند. سینماگران کشور نیز به تبعیت از سایر اقشار با اختصاص بخشی از عوائد فیلم های در حال نمایش و نیز حضور در شهرها و روستاهای ویران شده، ضمن کمک و یاری رسانی به مردم محنت کشیده، درصدد تسکین آلام آنها برآمدند. چیزی که در مورد کمک اهالی سینما به چشم می خورد، کنش های انفرادی عده ای از زنان و مردان سینماگر و یا بازیگر در قبال زلزله است و خبری از کار جمعی در لوای خانه سینما و یا به نام یکی از اصناف اسم و رسم دار در کار نیست. البته با توجه به ابعاد ویرانگر زلزله هنوز فرصت برای ورود سازمان یافته فعالان سینمایی و ویدیویی باقی است و این عده می توانند بانی ساخت مراکز فرهنگی آسیب دیده در سانحه اخیر باشند.

نکته جالب توجه در روزهای گذشته این بود که به رغم اعلام یک روز عزای عمومی در کشور، سینماها با قوت به کار خود ادامه دادند و سینماداران سالن ها را به حالت تعطیل در نیاوردند. در این میان حتی فیلمی مانند«خالتور» هم که در اصل کاری کمدی و موزیکال است از تماشاگران دلبری کرد.! شاید به این خاطر که در تقویم رسمی کشور مناسبت های زیادی از این دست وجود دارند که سبب بسته شدن درب مراکز فرهنگی و تفریحی از جمله سینماها و تئاترها می شوند.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید