روزانه های سینمایی

کاری که عالیجناب «سام» کرد

کارگردان و بازیگر مینی سریال «عالیجناب» که قسمت ششم یعنی پایانی آن هفته گذشته در نمایش خانگی و اینترنت منتشر شد، در صفحه اینستاگرامش نماهای حذف شده از سکانس پایانی سریال را به نمایش گذاشته است.

به موجب این گزارش، «سام قریبیان» در پستی که در همین رابطه نوشته است، ممیزی و دخل و تصرف در پایان بندی سریال را ناشی از دخالت تهیه کننده مجموعه دانسته و به شدت از این اقدام انتقاد کرده است.

اقدام «قریبیان» در ساعات گذشته باعث شد تا یکبار دیگر پرونده اختلافات او با تهیه کننده سریال مثل یک زخم کهنه سرباز کند و مجدداً به ایجاد حواشی برای این سریال دامن بزند.

«سام» مدعی است در پایان بندی اصلی سریال، بیننده درمی یافت که برخلاف تصور نه «بابک حمیدی» بلکه«حسین یاری» عامل نفوذی دشمن است و این امر نقطه عطفی برای ادامه داستان پیچیده تری در فصل دوم سریال می شد.! چرا این پایان بندی اولیه تغییر کرده است و کارگردان در آن نقشی نداشته است، بر ما معلوم نیست. آیا به زعم «قریبیان» تهیه کننده خودسرانه مبادرت به چنین کاری کرده است و یا اینکه او به تشخیص مرجع نظارتی ناگزیر از اعمال این تغییر شده است؟ در هر صورت این امر بدیهی است که کارگردان و نویسنده به عنوان مولف اثر می بایست در جریان هر گونه تجدید نظر در پایان بندی سریال قرار می گرفت و حقوق وی رعایت می گردید.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید