روزانه های سینمایی

پیشتازی سینما ۲۴ ادامه دارد

موسسه «سینما ۲۴» با بسته نسبتاً کاملی از محصولات ایرانی و خارجی حضور خود را در بازار نمایش خانگی تثبیت کرد. «هنر اول» پخش اختصاصی موسسه «سینما۲۴» هفته گذشته با توزیع قسمت های تازه ای از مجموعه انیمیشن های اپیزودیک«دورای جستجوگر» و «پاور رنجرز»، همچنین قسمت دوم از فصل چهارم سریال خارجی «بلک لیست»، خیال علاقمندان پیگیر این مجموعه ها را برای ادامه توزیع آنها راحت کرد. این موسسه به همین مقدار اکتفا نکرد و بعد از مدت ها یک فیلم سینمایی خارجی با عنوان «زندگی یک پادشاه» محصول ۲۰۱۳ آمریکا را با دوبله اختصاصی روانه بازار کرد. «زندگی یک پادشاه» را «جک گلدبرگر» نوشته و کارگردانی کرده است. شاید بعضی ها این فیلم ۸۷ دقیقه ای را فروردین سال گذشته در تلویزیون دیده باشند. با کمی اغماض می توان «زندگی یک پادشاه» را فیلمی ورزشی نیز دانست؛ چون بازی شطرنج بستر ااتفاقات اصلی آن است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «ملودرام شطرنج محور زندگی یک پادشاه، چیزی فراتر از بازی تخته ای مطرح است. فیلم حاوی دو پیام تاثیر گذار است: قبل از عمل فکر کن و آخر بازی را پیش بینی کن.!

«سینما ۲۴» از سبد تولیدات فیلم های سال ۲۰۱۳ یک انیمیشن سینمایی محصول بلژیک را هم با نام «خانه جادویی» برگزیده است. تاخیر سه ساله در توزیع این عنوان، احتمالا قریب به یقین به خاطر خرید رایت این فیلم اروپایی بوده است. غافل از آنکه لینک دانلود «خانه جادویی» سالهاست که در دسترس کاربران اینترنتی قرار گرفته است.

«سینما ۲۴» از ابتدای سال سه فیلم سینمایی ایرانی«نیمه شب اتفاق افتاد»، «جنجال در عروسی» و «دو» اولین ساخته «سهیلا گلستانی» محصول گروه «هنر و تجربه» را تامین و توزیع کرد و طی روزهای آینده این روند را با توزیع فیلم سینمایی ایرانی دیگری ادامه خواهد داد.  فیلم خوب«هفت ماهگی» ساخته «هاتف علیمردانی» عنوان بزودی این موسسه می باشد.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید