روزانه های سینمایی

پشت پرده پشت صحنه «اکسیدان»

این هم از اتفاقات نادری است که ممکن است در همه جا رخ ندهد، نسخه ویدیویی یک فیلم به موسسه ناشری داده می شود اما پشت صحنه همان فیلم به جای دیگری برای انتشار تحویل می شود. در خبرها آمده است که تهیه کننده فیلم سینمایی«اکسیدان» از موسسه ویدیو رسانه ناشر و خریدار رایت ویدیویی فیلم به خاطر اهمال و قصور در دریافت و منضم کردن پشت صحنه به نسخه دی وی دی فیلم، گلایه کرده است. وی در اقدامی لابد قاطع و انقلابی پشت صحنه «اکسیدان» را به سرویس اشتراک ویدیوی«آپارات» سپرده است.

از آنجا که معمولاً در قراردادهای خرید رایت، تهیه کننده موظف به در اختیار نهادن مواد تبلیغی و مکمل مثل عکس، پشت صحنه و … به ناشر ویدیویی است، به نظر می رسد ناشر ویدیویی باید از تهیه کننده گله مند باشد و از توزیع محصولی ناقص به مشتریان عذرخواهی نماید اما چرا در مورد «اکسیدان» این اتفاق نیفتاده است، به این مربوط می شود که آیا ناشر پشت صحنه را در اختیار داشته و در گنجاندن آن به دی وی دی فیلم کوتاهی نموده است و یا آنکه اشکال در جای دیگری است؟ به فرض که ناشر در این خصوص قصور ورزیده باشد آیا واکنش تهیه کننده فیلم قابل قبول است و باید حق را به او داد؟

آیا بهتر نبود به موجب مفاد قرارداد مرضی الطرفینی، حقوق و تعهدات طرفینی در زمینه انتشار ضمایم مراعات می شد و هر گونه کوتاهی به جای گله و گله گذاری در چارچوب قرارداد جبران می گردید؟

یادآور می شود تا زمان انتشار این یادداشت مدیر عامل موسسه ویدیو رسانه «سرو رسانه پارسیان» پاسخی به اظهارات «منوچهر محمدی» تهیه کننده «اکسیدان» نداده است.

سعید رجبی فروتن

در کنار روزمرگی های معمول، این جا خودم و افکارم را ثبت می کنم. از فرهنگ و هنر تا سینما و نمایش خانگی... می توانید نوشته های من را در «روزانه های سینمایی» دنبال نمایید.

اضافه کردن نظر

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مرا در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید